adcov.com

Jak ludzie mogą Wirtualny zespół wstrząsu toksycznego?

Nieporozumień

Istnieje błędne przekonanie, że tylko kobiety są dotknięte przez zespół wstrząsu toksycznego (TSS). To przekonanie jest sięgają pierwszych przypadków tej choroby jest zgłoszonych w 1970 roku po szczególności marka tampon super chłonnego trafić na rynek. Kilka kobiet stosujących te tampony zmarł, w wyniku danego rodzaju tamponu zostały wycofane z rynku. Od tego czasu, najbardziej kojarzy TSS jako coś, co jest przekazywane przez tampony. To jest fałsz. Mimo, że od 30 do 50% przypadków TSS są miesiączkujących kobiet, TSS może dotykają mężczyzn i dzieci, jak również.

Bakterie

Społeczność medyczną uznaje TSS jest spowodowane przez bakterie Staphylococcus i Streptococcus, ale poza tym, towarzyszy jeszcze tajemnicy otaczającego przyczynę TS. Sama obecność bakterii jest wystarczający, by spowodować TS. Na przykład, bakteria często w genitaliów zdrowych kobiet. W innych bakterii znajduje się na skórę, gdzie jest równie szkodliwe. Aby bakterie do powodowania szkody, przerost bakterii musi być obecne w krwiobiegu, co z kolei uwalnia wiele toksyn, które ciężar całego ciała. To spowoduje, wymioty, gorączka, aw skrajnych przypadkach do śmierci. Śmierć następuje z TSS gdy serce i płuca są obciążone toksynami poza ich zdolność do funkcjonowania.

Skrzynia biegów

Od TSS spowodowany jest przez bakterie, potrzebuje punktu wejścia do korpusu, gdzie może jątrzyć i rosnąć. Skóra jest typowo osłona przed, ale kawałki i rany skóry może umożliwić inwazji bakterii do strumienia krwi. W przypadku kobiet, to uważa się, że tampony superchłonnym osuszenie skóry i spowodować pęknięcia, które umożliwiają przedostawanie się bakterii do krwioobiegu. Dla ludzi, to inwazja krwi przez bakterie najczęściej jest operacyjnie. Inne czynniki, dla mężczyzn i kobiet to oparzenia, otwarte rany i zastosowanie protezy. Dodatkowo, każdy z licznych innych zakażeń wywołanych przez bakterie Staph Strep i może rozwinąć się TSS w czasie. Mężczyźni i kobiety z ospy wietrznej i grypy są także zwiększone ryzyko wystąpienia TSS. W skrócie, z wyjątkiem użycia do tamponów, sposoby i powody, które ludzie rozwijają TS są same jak dla kobiet.