adcov.com

Jak lepiej spać z zimna

Jak lepiej spać z zimna


Spanie z zimnem może być bardzo trudne, ale się dużo odpoczynku jest niezbędna, gdy jesteś chory. Przekrwienie błony śluzowej nosa, kaszel i ból gardła może wszystko zapobiec dobrą noc snu i zostawić czujesz się gorzej rano. Niestety, z powodu przeziębienia są spowodowane przez infekcje wirusowe, nie ma wiele można zrobić, aby przyspieszyć proces odzyskiwania. Podczas oczekiwania na objawy poprawy, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby lepiej z zimna spać.

Instrukcje

1 Podnieś głowę z łóżka, albo opieraj się z poduszki, aby poprawić zdolność oddychania w nocy. Podnieść głowę wyżej niż reszta ciała pomoże zachować otwarte zatok i łatwiej kaszel. Spróbuj umieścić kilka poduszek pod materac, stos kilka pod głowicą lub snu w fotelu w pozycji pół-stojącej przez kilka dni.

2 Włącz nawilżacz. Nawilżania powietrza będzie utrzymać wilgotne błony śluzowe, wydzieliny z nosa i cienkiego oskrzeli, i pomóc w łagodzeniu kaszlu podczas snu. Ciepłe nawilżacze mgły są często bardziej korzystne niż zimne mgły nawilżacze, ale muszą być często czyszczone.

3 Take over-the-counter decongestant do łagodzenia objawów przekrwienia błony śluzowej nosa i kaszel. Jeśli to możliwe, wybrać leki, które zawierają tylko jeden składnik. Leki skojarzone są rzadko konieczne, a wiele zawiera składniki, które mogą rzeczywiście zapobiec snu u niektórych osób.

4 Spróbuj łagodny lek przeciwbólowy dla ciśnienia zatok i ból spowodowane przez zatory. Leki te pomogą również żadnej gorączki może masz. Ibuprofen i paracetamol są dobrym wyborem dla większości ludzi.

5 Uważaj na odwodnienie, które może sprawić, objawy przeziębienia gorzej. Niektóre leki na przeziębienie, nie jeść i pić prawidłowo, i gorączka mogą spowodować odwodnienie. Upewnij się, zwiększyć spożycie wody, gdy jesteś chory. Dodatkowe płyny pomoże również cienką się śluzu, co ułatwia oddychanie.

6 pić ciepłą herbatę przed udaniem się na spoczynek. Upewnij się, herbata nie zawiera kofeiny, które mogą utrzymać się na jawie. Miód i cytryna są idealne dla złagodzenia bólu gardła i otwarcie zatok.

7 Postępuj według zaleceń lekarza i przyjmowania leków na receptę, zgodnie z zaleceniami. Jeśli zostały przepisane antybiotyki w leczeniu istniejącego zakażenia lub zapobiegania jednego z występujących, wykończenie przyjęciu leku, aż butelka jest pusta. Zatrzymanie antybiotyków jak tylko zaczniesz czuć się lepiej pozwoli bakterii możliwość powrotu.