adcov.com

Jak leczyć Żółtaczka

Jak leczyć Żółtaczka


Żółtaczka nie jest problemem, ale objawem problemu. Nie powinny być ignorowane. Żółtaczka jest żółte zabarwienie skóry i białych części oczu, które sygnały dysfunkcyjnej wątrobę. Przyjrzyjmy się, jak leczyć żółtaczkę u noworodków i dorosłych.

Instrukcje

1 miejsce szopka noworodka w pobliżu okna, że dostaje dużo światła słonecznego. Żółtawy kolor skóry oznacza, że ​​pigmenty z starych czerwonych krwinek nie są wydalane z żółcią, a zamiast tego gromadzą się w krwi i tkankach. Światło słoneczne pomaga wchłonąć te pigmenty.

2 wiedzieć, że w cięższych przypadkach żółtaczki, może być konieczne zastosowanie fototerapii lub terapii bililight w celu leczenia żółtaczka. Są to specjalne lampy, które rozkazy lekarz noworodka zostać objęte na czas. Pokrycie ochronne i oko służy pochłaniają światło pigmenty skóry, aż do funkcji wątroby normalnie.

3 Upewnij się, że Twoje dziecko bierze się dużą ilością płynu. Musisz karmić piersią 8 do 12 razy na dobę, co najmniej. Jeśli jesteś karmienie z butelki, zgodnie z zaleceniami lekarza co do ilości wzorze dziennie. W leczeniu żółtaczki w odpowiednie spożycie płynów jest bardzo ważne.

4 Leczenie żółtaczki u dorosłego poprzez poszukiwanie pomocy medycznej. Żółtaczka u dorosłych może być znacznie poważniejsze niż u noworodka. Dorosłych mogą wymagać USG, aby sprawdzić objawów niedrożności, szczególnie jeśli ból brzucha występuje. Przeszkód może wymagać operacji. Żółtaczka u dorosłych może być również spowodowane przez wirusa i może wymagać leków na receptę.

5 Jedz zdrowe, jeśli jesteś dorosły z objawami żółtaczki. Dużo świeżych owoców i warzyw wraz z pełnoziarnistego pieczywa może pomóc. Oczywiście leczyć żółtaczkę podstawowy problem musi być poprawiony. Ale zdrowe odżywianie może pomóc w leczeniu żółtaczki.

Wskazówki

  • Dla dorosłych, spróbuj pić ciepłą szklankę wody z sokiem z cytryny, tak szybko, jak budzisz się rano.
  • Jeśli objawy utrzymują się w żółtaczka noworodków po 14 dniach, należy skontaktować się z lekarzem. Badania krwi mogą być konieczne, aby upewnić się, że nie ma poważnych chorób wątroby.