adcov.com

Jak leczyć Zatrucie salmonellą

Salmonella powoduje 600 zgonów rocznie w Stanach Zjednoczonych. Możesz zawrzeć bakterie z mleka i surowych jaj, ale niedogotowane mięso i zanieczyszczonej wody, owoce i warzywa mogą być przyczyny, jak również. Około 40.000 przypadków podano w Stanach Zjednoczonych każdego roku. Objawy - biegunka towarzyszy gorączka, nudności, ból brzucha i ból głowy - pojawia się 12 do 72 godzin po zakażeniu i mogą trwać przez tydzień. Może wystąpić odwodnienie, więc dzieci i osoby starsze powinny udać się do lekarza. Ciężkie przypadki muszą być leczone antybiotykami, tak aby infekcja nie rozprzestrzeni się do krwiobiegu.

Instrukcje

1. Pij dużo płynów, aby zastąpić jasnych elektrolitów i płynów, które zostały utracone przez biegunkę. Wybór może być woda, Gatorade, lub Pedialyte.

2 Weź ibuprofen lub paracetamol na gorączkę.

3 Postępuj zgodnie z dietą Brat: banany, ryż, jabłkowym i tosty. Unikaj produktów mlecznych. Niemowlęta powinny kontynuować karmienie piersią.

4 zwalnia skurcze żołądka za pomocą poduszki lub termofor.

5 Weź antybiotyk przepisany przez lekarza (jeśli dotyczy). Ogólnie zakażenie będzie iść swoją drogą, ale ciężkie przypadki mogą być przepisane antybiotyki. Pamiętaj, aby wziąć wszystkie leki, nawet jeśli pacjent czuje się lepiej.

Wskazówki:

  • Należy unikać stosowania przeciwbiegunkowe leki, ponieważ mogą one rzeczywiście przedłużyć infekcji. Skontaktować się z lekarzem, jeśli zauważysz, krew w stolcu.