adcov.com

Jak leczyć Zatrucie kofeiną

Jak leczyć Zatrucie kofeiną


Kofeina jest stymulantem znaleźć w kawie, herbacie i może napoje bezalkoholowe. W przeciwieństwie do większości substancji psychoaktywnych, jest powszechnie spożywane i nieuregulowanych w prawie wszystkich krajach. Nagłe odstawienie kofeiny może powodować senność, bóle głowy, drażliwość, nudności i wymioty. Następujące kroki pomogą Ci zidentyfikować i leczyć przypadek zatrucia kofeiną.

Instrukcje

1 Poznaj objawy. Duże dawki kofeiny mogą powodować wzrost lęku, depresji, problemów ze snem, nadmierne oddawanie moczu, częstości akcji serca, nudności, niepokój i wymioty. Może także zmniejszyć poziom wapnia, żelaza i potasu.

2 Zastanów znaki kofeiny zatrucia. Zwykle obejmuje niedawne spożycie co najmniej 250 mg, wraz z niektóre z następujących: anoreksja, splątanie, diurezy, podniecenia, nudności, szybkie tętno, drżenia i wymioty.

3 Test przewlekłego nadużywania kofeiny. Poziom teofiliny od 1 do 10 mg / l jest powszechne w pijących kawę, a 80 mg / l może być śmiertelne.

4 wsparcie w odwieźć do szpitala zatrucie kofeiną. Utrzymanie dróg oddechowych i zapewnić wentylację. Traktuj żadnych napadów i niedociśnienie tętnicze, które występuje, i monitorowanie czynności życiowych.

5 Wykonaj dekontaminacji żołądka przez płukanie lub wymiotów jeśli przedawkowanie kofeiny było niedawno. Węgiel aktywowany może być także podawany. Śmierć w kawie jest bardzo trudne, gdyż dawka śmiertelna jest równoważne 40 kubków zużywanych w krótkim okresie czasu.