adcov.com

Jak leczyć zapalenie powiek

Jak leczyć zapalenie powiek


Zapalenie powiek jest zapalenie, które występuje na marginesie powieki, kiedy bakterie, które normalnie kolonizacji pokrywę spowodować pęcherzyki chłostać stać zaczerwieniona, spuchnięta i chrupiący. Chociaż zapalenie powiek zazwyczaj nie powoduje poważne powikłania, podrażnienie może stać się przewlekłe i wymaga opieki, aby uniknąć zapalenia spojówek lub utratę rzęs.

Instrukcje

1 powiekę skrupulatnie czyścić dwa razy dziennie. Bakterie uzależnione od olejów skóry do odtworzenia, tak delikatny peeling z baby szampon i wacikiem może kontrolować ich wzrost. Można również zakupić w handlu przygotowanych podkładek pokrywa zarośla aptece.

2 Kontrola łojotokowe zapalenie skóry lub trądzik różowaty, jeśli już zdiagnozowano jedną z tych chorób skóry. Te problemy skórne zaostrzyć zapalenie powiek.

3 Zapytaj lekarza, czy antybiotyk maść jest odpowiednia do powiek. Ta maść może kontrolować zaostrzenia poprzez ograniczenie wzrostu bakterii.

4 Zastosuj ciepłe okłady na oczy, aby zmiękczyć drożność cebulki rzęs. Umyj ręce i używać czystej myjkę dwa razy dziennie. Delikatnie rozetrzeć z wewnętrznej oka poluzować skorup.

5 masaż pokrywę dwa razy dziennie, korzystnie po użyciu ciepłego kompresu. Przytrzymaj pokrywę napięta na zewnętrznym narożniku i natrzeć od wewnętrznego kącika do zewnętrznego kącika, wywierając delikatny nacisk, aby wyrazić zatyczek gruczoły.

6 Warto dodać kapsułki oleju lnianego w diecie. Dodatki te mogą być pomocne do normalizacji wydzieliny wieczkiem według niektórych badaczy.

7 Dodaj przeciwzapalne krople do oczu do schematu leczenia, czy suche oczy towarzyszyć zapalenie powiek. Poszukaj emulsji olej rycynowy, dostępny w ponad-the-counter i recepty preparatów.