adcov.com

Jak leczyć zaburzenia chromosomowe

Jak leczyć zaburzenia chromosomowe


Nieprawidłowości chromosomalne mieć zarówno genetyczne i środowiska czynnik ryzyka. Podczas gdy nieprawidłowości są często dziedziczne cechy, pewne czynniki środowiskowe są znane przyczynić się do uszkodzenia chromosomalne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak leczyć zaburzenia chromosomalne.

Instrukcje

1 Zapytaj lekarzy dziecka i dowiedzieć się wszystkiego można o dokładnym rodzaju wad wrodzonych, z którym dziecko zostało zdiagnozowanych. Chromosomalnych nieprawidłowości może prowadzić wiele różnych wad, a każdy z nich ma wyjątkowe możliwości leczenia. Zespół Downa, zespół Turnera i Williams Syndrome są tylko trzy z możliwych warunków, które mogą wynikać z nieprawidłowości chromosomalnych.

2 Pobierz regularnych badań kontrolnych przez lekarza w czasie ciąży. USG jest często pierwszą okazją, aby wykryć wady wrodzone. Czy można dowiedzieć się wady wrodzone w macicy, masz tak dużo więcej czasu, aby nauczyć się traktować je, zanim dziecko się rodzi.

3 Pobierz test DNA. Niektóre wady wrodzone można wykryć jeszcze przed USG może być wykonywane. Dopiero diagnoza może być skuteczne plany tworzone na leczenie dzieci z wadami wrodzonymi. Lekarze i specjalnie przeszkoleni doradcy mogą uczyć rodziców, jak dbać o swoje dzieci o specjalnych potrzebach i edukacja rodzin na temat, czego się spodziewać.

4 Porozmawiaj z lekarzem o terapii genowej, przeszczep komórek macierzystych lub innych przełomowych zabiegi naukowe za nieprawidłowości chromosomalnych. Wiodących zespołów badawczych akademickich i najlepsze firmy farmaceutyczne wylewanie ogromne zasoby do odkrywania nowych sposobów leczenia zaburzeń chromosomalnych i wad wrodzonych związanych.

5 leczenia choroby spowodowanej nieprawidłowości chromosomalnych. Białaczkę i inne formy raka, mogą być leczone chemioterapią i asortyment farmaceutyków. Większość zabiegów już używać wielu agenta, to znaczy, że koktajl różnych leków stosowanych w leczeniu choroby raczej niż jednym lekiem.

6 Dołącz do grupy wsparcia dla osób z zaburzeniami chromosomów lub wad wrodzonych. Pamiętaj, że skuteczne leczenie będzie dotyczyć nie tylko problemy fizjologiczne, ale musi także uwzględniać psychologiczne i emocjonalne problemy, które wraz z nim.

Wskazówki

  • Znać historię swojej rodziny z lekarzem, jak również tło partnera. Jeśli istnieje historia chromosomów nieprawidłowości w rodzinach z rodziców biologicznych, to dziecko jest znacznie wyższe ryzyko rodzi się z wadami wrodzonymi.
  • Należy pamiętać, że chromosomowe Zaburzenia nie są ograniczone do rozwijającego się płodu. Chromosomalnych szkoda może i zdarzyć dorosłych też. Mężczyźni w wieku rozrodczym powinna mówić swoich lekarzy o możliwości rozwijania nieprawidłowości chromosomów płciowych w spermy przed poddaniem trudnych zabiegów, takich jak chemioterapia.