adcov.com

Jak leczyć Wyczerpany nadnerczy

Nie istnieje pojęcie medyczne nadnerczy zmęczenie, ale to wspólne zdanie. Prawda, niewydolność nadnerczy jest choroba Addisona. Całkowitego wyczerpania nadnerczy powoduje gwałtowny upadek w organizmie, która jest często śmiertelna. Nadnercza są odpowiedzialne za produkcję wielu hormonów w organizmie i są uznawane za najbardziej reakcji na stres (walki lub ucieczki). Kiedy czujesz się zmęczony są zmiany można dokonać na własną rękę. To jest zawsze ważne, aby zwrócić się o pomoc do lekarza specjalisty, aby wykluczyć inne poważne choroby.

Instrukcje

Zmiany diety i stresu

1 wykluczyć inne choroby o konsultacji z lekarzem. Powiedz jej o swoich objawach, tak aby właściwe testy można zamówić. Powszechnie, potrzebne będą próbki krwi i kału do prowadzenia tych badań.

2 Zmniejszenie lub wyeliminowanie kofeiny z diety. Kofeina działa poprzez blokowanie substancji chemicznych, które sprawiają, senność. Jest tolerancja na kofeinę, która może gromadzić się, co tracą swoją przydatność. Badanie przeprowadzone przez Arvind Narayanan w 2007 roku nie wykazały różnicę w koncentracji i skupić się w porównaniu do dawki kofeiny, bez niego, w ciągu długotrwałego użytkowania. Ze zmęczenia, zrobisz lepiej unikać kofeiny i próbuje innych alternatyw.

3 Uzyskanie i rozpocząć przyjmowanie adaptogenów. Adaptogeny są suplementy, które pozwalają organizmowi lepiej obsługiwać negatywne skutki stresu. Ostatnie badania przeprowadzone przez A. Panossian et. al., zauważyć adaptogens pomóc "regulują odporność na stres i powodować zwiększenie sprawności umysłowej i fizycznej." Cordyceps, Rhodiola i żeń-szenia są przykłady dobrych adaptogens. Oni pomogą Ci czuć się bardziej skoncentrowany i zasnąć bez jittery uczucie, że kofeina często tworzy.

4 Zrób przerwę. Znajdź coś relaks, kąpiel w wannie, masaż, lub czytanie książki. Te rzeczy będą stymulować przeciwny do walki lub lotu-odpowiedź (odpoczynku i trawienia) i pomoże z relaksem. Wybrać jedną rzecz dziennie przez 20 do 30 minut.

Nawyki snu

5 Przejdź do badania snu. Wiele z uczuciem zmęczenia, nie spać. Może to być spowodowane bezdechem sennym (tymczasowo zatrzymanie oddechu). Spowoduje to, że zaburzenia snu i zaburzeń snu głębokiego. Lekarz może nakazać badania snu.

6 Pobierz leczenia światłem. Spacer w świetle poranka. Lekka do umiarkowanej odległości jednej mili wystarczy, aby pomóc obniżyć poziom krążących melatoniny (hormonu snu). Jeśli nie jest to możliwe, należy rozważyć zakup pole światła i skierowanie jej w kierunku twarzy przez jedną do dwóch godzin w godzinach porannych.

7 suplementy snu. Dla niektórych ludzi, po prostu biorąc melatoninę lub 5 HTP pomoże im poczuć się zmęczony snem. 2009 ocena wspólnych zabiegów szefa Kathleen botanicznych i in., Stwierdzili, że waleriana i Męczennica krwista pomogły poprawić jakość snu i przedłużyć czas uśpienia. Przejrzyj swoje opcje z lekarzem, jeśli pacjent przyjmuje żadnych recept.

8 Ćwiczenia i lepiej jeść, aby schudnąć. Utrzymać na niskim poziomie ćwiczenia (potu światło), tak aby nie zwiększać reakcję walki lub ucieczki ciała. Ćwiczenia pomogą zmniejszyć negatywne skutki stresu (poziom kortyzolu) i pomóc w lepszym snu. Utrata masy ciała może również pomóc w bezdechu sennego w niektórych.

9 Zrób ponowne spotkanie z lekarzem, jeśli po tych wskazówek nie daje uczucia lepszego energii ze w 2 do 4 tygodni. Mogą być też inne przyczyny swojego zmęczenia, takie jak depresja, niedobór witamin, problemy z tarczycą, a nawet raka. Zaufaj porad licencjonowanego specjalisty.

Wskazówki

  • R Czyste Enkapsulacje Ogród i zrobić wielki Cordyceps lub energii formuł X-tra.
  • Naturalne światło słoneczne jest najlepszym i najbardziej opłacalne formy terapii światłem.
  • Naturopath lub kręgarz może być w stanie zamówić badania laboratoryjne i snu dla Ciebie.
  • Weź adaptogenów rano, jeśli znajdziesz masz problemy ze snem.
  • Żeń-szeń ma wiele odmian, więc badać je przed zakupem.
  • Konieczne jest, aby śledzić z lekarzem, jeśli nie ma poprawy są odczuwane w swoim poziomie energii.
  • Postępuj zgodnie z wskazówkami na receptę i leków nie ma nikogo innego, nawet jeśli czujesz, że masz ten sam problem.
  • Suplementy mogą oddziaływać niekorzystnie z niektórych przepisanych leków, aby porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem reżimu.