adcov.com

Jak leczyć wodę na Elbow

Wody na łokciu, który nazywany jest również zapalenie kaletki łokciowego lub olecranon zapalenie kaletki, może być spowodowana przez uraz, infekcję, długotrwałego nacisku na łokciu lub stanów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów i dna. Zapalenia kaletki, śliskie sac położony na czubku łokcia, który umożliwia skórę na łokciu do swobodnego przemieszczania się kości, powoduje objawy takie jak ból i obrzęk. W przypadku zakażenia to mogą być także obecne obecne, zaczerwienienie, gorączka, ciepło i obrzęk węzłów chłonnych.

Instrukcje

1 Wizyta u lekarza rentgenowskie, aby wykluczyć ostroga kości lub obecności ciała obcego. Według American Academy of Surgeons ortopedyczne, ostrogi kości są częste u pacjentów z nawracającymi zapalenie kaletki łokciowej.

2 Przygotuj wolnossący sprawdzić złącze do infekcji. Aspiracją obejmuje nakłucie chorego stawu łokciowego, aby usunąć płyn. Płyn może być następnie wysłany do laboratorium i testowane na obecność bakterii.

3 Weź antybiotyków w leczeniu wody na łokciu, jeśli objawy są spowodowane przez zakażenie bakteryjne. Antybiotyki mogą być określone przed specyficzna bakteria jest zdeterminowana, aby zapobiec infekcji z pogorszeniem.

4 Elevate łokieć, aby zmniejszyć obrzęk i stan zapalny. Możesz wesprzeć łokieć się na poduszkach podczas oglądania telewizji lub śpi. Idealnie, łokieć powinien być podniesiony do pozycji wyższej niż piersi.

5 Zastosuj lód, aby złagodzić dyskomfort i pomóc obrzęk i stan zapalny. Niektórzy lekarze zalecają naprzemienne lodu z ciepła. Można kupić okłady z lodu i klocki do tego celu ogrzewania w większości aptek.

6 przejąć bez recepty niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub naproksen. Leki te zmniejszają stan zapalny i złagodzić ból. Jeśli ból nie jest kontrolowana przez ponad-the-counter leków, należy poprosić lekarza o receptę wytrzymałości lek przeciwbólowy.

7 Unikać łokieć jak najwięcej, aż do odzyskiwania jest kompletne i nie opieraj się na łokciu masy lub naciskać bezpośrednio do stawu.

8 Zgadzam się kortykosteroidów zastrzyki. Lekarz może spuścić płyn z stawu, a następnie wstrzyknąć kortykosteroidów leki bezpośrednio w obszarze zapalnym. Ból i stan zapalny powinno poprawić znacznie w ciągu kilku godzin od otrzymania zastrzyku.

9 poddać się operacji w leczeniu wody na łokciu, czy antybiotyki i inne metody leczenia zawiodły. Twoja operacja może być przeprowadzona na podstawie szpitalnego lub ambulatoryjnego, w zależności od rodzaju wykonywanej procedury i znieczulenia. Większość zabiegów chirurgicznych do łokcia zapalenie obejmować zarówno chirurgiczne odprowadzanie kaletki lub usunięcia woreczka bursa.

10 Weź udział w fizycznych sesje rehabilitacyjne, czy zapalenie kaletki powtarza się często lub nie poprawi się po operacji. Pracy lub fizjoterapeuta będzie pracować z wami, aby ustalić, czy nadużywają swojego stawu łokciowego i oferuje porady w celu zmniejszenia powtarzalnych ruchów i zapobiegania dalszych odcinków wody na łokciu.