adcov.com

Jak leczyć uszkodzonego paznokcia

Jak leczyć uszkodzonego paznokcia


Paznokci jest często zapomniane części ciała, jeśli chodzi o zdrowie. Aż coś pójdzie nie tak, że są łatwe do być brane za pewnik. Choć uszkodzone paznokcie mogą być objawem poważniejszych schorzeń lub niedożywienia, często jest to stresów codziennego życia i nieumyślne znęcania się, które powoduje szkodę.

Instrukcje

1 Przytnij paznokcie krótkie, aby zapobiec dalszym szkodom. Użyj radę ściernego dać paznokcia miękką i gładką krzywą wszelkie ostre krawędzie. Jeśli masz skórka, upewnij się, że clip ją, zamiast ciągnąc go. Ciągnięcie off skórka uszkodzić otaczające tkanki skóry i paznokci.

2 Zanurzyć gwóźdź w oleju roślinnym. Użyj pędzelka Nail Polish zastosować niewielką ilość oleju do paznokci, a następnie wmasować olej w. To pomoże przywrócić wilgoci do paznokci, który będzie go wzmocnić.

3. Nałożyć cienką warstwę lakieru do paznokci do paznokci. Pomoże to trzymać w wilgoci i zapewnić trochę więcej wsparcia dla uszkodzonego paznokcia, jak leczy. Wyjmij i ponownie zastosować lakier do paznokci raz w tygodniu, aż do paznokci odzyskał. Nie stosować zmywacz do paznokci polski więcej niż raz w tygodniu i nigdy nie używać do usuwania zawierającą aceton, ponieważ będzie ona wyschnąć paznokci i zrobić to kruche.

Wskazówki:

  • Podczas pracy z rękami w wodzie, takich jak robi dania, to jest dobry pomysł, aby używać rękawic gumowych, jak będą one zapobiec paznokcie przed wysychaniem.
  • Po usunięciu paznokci lub ostatnio moczy rąk używać paznokci balsam. Niewielka ilość będzie przejść długą drogę do utrzymania paznokcie zdrowe i zapobiegania uszkodzeniom.
  • Sprawdzić oznaki infekcji. Jeśli nie ma żadnych oczywistą przyczyną uszkodzenia paznokci, takich jak Smashing palcem lub uderzając go w coś, to uszkodzenie może być spowodowane infekcją. Sprawdź niezwykłej kolorystyce, takich jak wyjątkowo blado paznokci lub jeśli zmieni kolor na niebieski. Poszukaj białych linii lub koloru na i pod paznokciami. To wszystko są objawy zakażenia. Jeśli wykazują objawy zakażenia należy skonsultować się z lekarzem jak najszybciej.