adcov.com

Jak leczyć ukąszenia Mojave

Jak leczyć ukąszenia Mojave


Mojave grzechotnik jest szczególnie jadowity grzechotnik, których ukąszenie jest bardziej niebezpieczne niż inne węże, które są rodzime do Stanów Zjednoczonych. Jad Mojave zawiera elementy, które mogą powodować skrajne zaburzenia oddychania, co utrudnia lub uniemożliwia oddychanie. Mojaves są częścią większej grupy węży zwane żmije pit. Mają czujniki ciepła na nosach, umożliwiając im wytropić ciepłokrwistych stworzeń, takich jak ludzie. Jak szybko reaguje na ukąszenia Mojave jest jednym z najbardziej krytycznych elementów leczenia.

Instrukcje

1 Wybierz numer 911 natychmiast o pomoc medyczną. Snakebite może się stopniowo gorzej, więc wzywając na pomoc nadzwyczajną od razu jest ważne, nawet jeśli początkowo nie widać żadnych poważnych reakcji.

2 unieruchomić ofiarę. Ruch może rozprzestrzeniać się jad. Ofiary mają siedzieć lub leżeć, upewniając się, że ukąszenie jest poniżej poziomu serca. To może pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się jadu, kupując więcej czasu aż do pomocy może przyjeżdżać.

3 Umyj delikatnie ugryźć obszar wodą z mydłem, a następnie przykryć czystym opatrunkiem.

4 Usuń wszystkie pierścionki, zegarki i ciasną odzież. Mojave ukąszenia mogą powodować obrzęki. Jeśli ukąszenie powoduje opuchliznę, pierścionki i zegarki mogą stać się mocno i utrudniać krążenie.

Wskazówki:

  • Pamiętaj, aby powiedzieć, że personel ratownictwa medycznego wąż był Mojave. To pomoże im ustalić najlepszy przebieg leczenia ofiary.
  • Nigdy nie próbuj pułapkę lub zabić węża, gdyż może to prowadzić do większej liczby ukąszeń.
  • Nie podawaj alkoholu ofiary lub leki przeciwbólowe. Mojave ukąszenia są bolesne, ale próbując uśmierzyć ból z narkotyków lub alkoholu może pogorszyć sytuację.
  • Nie dać poszkodowanemu napojów zawierających kofeinę. Jeśli ofiara jest spragniony, oferują wody zamiast.
  • Nie cięte rany lub wyssać truciznę. To był kiedyś uważany za najlepszy procedura, ale nacięcie w pobliżu rany rzeczywiście może pogorszyć sytuację, ponieważ może to spowodować uszkodzenie mięśni lub nerwów.
  • Nie kłaść lodu na rany.