adcov.com

Jak leczyć Tylenol przedawkowania

Chociaż Tylenol jest okazały się bezpieczne i skuteczne leki do bólu, to może być śmiertelne w dużych dawkach. Paracetamol jest składnikiem aktywnym w Tylenol i może być również w wielu innych przeciwbólowe. Nieleczone przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do niewydolności wątroby i śmierci. National Institutes of Health zaleca biorąc nie więcej niż 4000 mg paracetamolu dziennie. Objawy przedawkowania mogą wystąpić do 12 lub więcej godzin po leki zostały podjęte i są one nie tylko, nudności, wymioty, biegunka, utrata apetytu i pocenie się. Jeśli istnieje podejrzenie przedawkowania, podjąć natychmiastowe działania, aby traktować.

Instrukcje

1 Zadzwoń 9-1-1 natychmiast, jeśli osoba jest nieprzytomna i nie oddycha. Jeśli osoba nie ma objawów, wezwać Narodowe Centrum Poison (1-800-222-1222) i będą nauczać, co robić. NIH zaleca określania wieku, wagi i stanu fizycznego pacjenta; Produkt, który był połknięciu; gdy została pochłonięta; i ile.

2 Przejdź do szpitala jak najszybciej, w ciągu ośmiu godzin po przedawkowaniu. Jeśli wydaje się, że osoba nie ma jeszcze objawów, dysk osobę do szpitala. W przeciwnym razie, nie karetka przyjść tam, gdzie jesteś. Nie ma leczenia w domu, więc należy natychmiast zgłosić się do lekarza, zgodnie z National Institutes of Health. Leczenie będzie zależeć od stanu pacjenta.

3 Czy lekarz opróżnić żołądek, jeśli pacjent dotrze do szpitala w ciągu kilku minut od przyjęcia przedawkowania. Mimo to rzadko pacjent dostanie tam tak szybko, lekarz będzie próbować wywoływać wymiotów, lub umieścić rurkę w dół ich gardła, aby usunąć wszelkie fragmenty pigułki. (Sygn. 3)

4 Czy antidotum podawana w szpitalu. N-acetylocysteina jest antidotum na przedawkowanie paracetamolu. Lek podaje się usta. Jeśli osoba nie może go doustnie, może on być podawany przez rurkę.

5 Weź węgiel aktywny, innego leczenia lekarz może podać pacjentowi. Węgiel aktywny jest podawany po żołądka jest pompowana do wchłaniania substancji toksycznych wewnątrz przewodu pokarmowego. Można go również stosować doustnie lub rury. (Sygn. 3)

Wskazówki:

  • Jeśli ktoś jest podejrzany o przedawkowania, należy natychmiast zgłosić się do lekarza, najlepiej przed wystąpieniem objawów.
  • Jeśli nie dostać się do lekarza, można umrzeć z powodu niewydolności wątroby w ciągu kilku dni. Paracetamol jest metabolizowany w wątrobie, a przedawkowanie może go przytłoczyć, zwłaszcza jeśli istnieje już uszkodzenie wątroby z powodu nadużywania alkoholu. (Ref. 1, 3)