adcov.com

Jak leczyć torbiele pajęczynówki

Jak leczyć torbiele pajęczynówki


Torbiele pajęczynówki występuje na osi mózgowo-rdzeniowego, zwykle w pobliżu bruzdy bocznej i są one powszechnie w rdzeniu kanałem. Są one zwykle łagodne i wrodzony pochodzenia, ale niektóre mogą się pojawić w wyniku nowotworów lub operacji. Ściany torbieli pajęczynówki są wyłożone pajęczynówki materii i powstają, gdy pajęczynówki membrana rozdziela. Poniższe kroki pokazują, jak w leczeniu torbieli pajęczynówki.

Instrukcje

1 rozważyć leczenie bezobjawowych torbieli pajęczynówki być kontrowersyjne. Niektórzy chirurdzy uważają, torbiele te zawsze należy chirurgicznie dekompresji, podczas gdy inni nie opowiadają żadnej obróbce, jeśli torbiel jest mała i nie przeszkadza otaczających tkanek.

2 Wykonaj tradycyjną procedurę manewrowania. Zwiększone ciśnienie śródczaszkowe spowodowane przez torbiel pajęczynówki jest zwolniony przez wszczepienie przetoki w torbieli. To wysysa cerebralspinal płyn do komór mózgu lub otrzewnej. Procedura ta ma wysoki wskaźnik nawrotów, jednak.

3 Zastosowanie technik i narzędzi mikrochirurgicznych endoskopowych do wykonywania endoskopii okienka o pajęczynówki cyst do przestrzeni podpajęczynówkowej. Procedura ta jest minimalnie inwazyjna.

4 akcyzowy błony zewnętrznej i otwórz torbieli pajęczynówki korzystania cystoperitoneal lub opłucnej manewrowaniem. Zastawki komorowo należy rozważyć także u dzieci z wodogłowiem.

5 Spodziewaj odzysk z obu operacji, aby być szybki, gdy nadmiar płynu jest przekierowywany. U dzieci będą nosić kask ochronny w fazie odbudowy i mają swoje etapy rozwojowe dokładnie monitorowane. Zagłębienie może pozostać po zabiegu; nie jest niepowodzenie leczenia.