adcov.com

Jak leczyć Sun Burns

Jak leczyć Sun Burns


Oparzenia słoneczne są spowodowane długotrwałym narażeniem na promieniowanie UV. Promienie UV przyspieszają wytwarzanie pigmentu skóry zwane melaniny. Melanina jest to, co daje nasz kolor skóry, i jest produkowana w celu ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem. Oparzenia słoneczne są nie tylko bardzo bolesne; mogą być niebezpieczne. Jeśli nie są leczone, mogą prowadzić do infekcji i trwałego uszkodzenia skóry. Chociaż łagodne oparzenia słoneczne często dbać o siebie w ciągu tygodnia lub dwóch, są rzeczy, które można zrobić, aby złagodzić dyskomfort i wspomagania gojenia skóry.

Instrukcje

1. Pij dużo wody. Gdy masz oparzenia lub są narażone na ciepło, można stracić płynów przez skórę. Konieczne jest, aby zastąpić te płyny do funkcjonowania komórek, co jest niezbędne dla skóry leczyć prawidłowo.

2 Weź aspirynę lub ibuprofen. Są NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne) i pomóc zachować zapalenie się. Będą one również pomóc złagodzić ból i dyskomfort, że pochodzi z opalenizny.

3 Zastosuj zimne okłady na tym terenie. Namoczyć ściereczkę lub mały ręcznik w zimnej wodzie, wyżymać go i stosować ją delikatnie na oparzenia słoneczne. Inny wielki typ zimny kompres jest z mleka i wody. Użycie kombinacji pół zimnego mleka i w połowie zimnej wodzie. Nasączyć szmatkę, wyciśnij i dotyczą obszaru. Kompres mleko jest bardzo kojąco na spalone skóry.

4 Rub żel z łodygi z aloe vera na skórę. Aloes zawiera związki, które mogą pomóc naprawy uszkodzonych komórek skóry, kontrolując stan zapalny i ból, że pochodzi z opalenizny.

5 Weź kąpiel. Uruchom jakiś ciepły letniej wody w wannie i dodać 1/2 szklanki starej owsiane i 1/2 szklanki sody oczyszczonej. To łagodzi ból i podrażnienia na skórze i pomaga się zrelaksować. Możesz również dodać 1 szklankę soli Epsom do chłodzenia łaźni wodnej i moczyć. Soli Epsom zmniejszyć obrzęk i uspokoić zakończenia nerwowe skóry.

6 Zrób surowego ziemniaka i posiekać na małe kawałki. Uruchom kawałki przez mieszalniku lub maszynce, a następnie miąższ i sok i wcierać w obszarze zagrożonym. Sok z ziemniaków pomaga kontrolować stan zapalny pod skórą.

7 Dodaj 1/2 szklanki soku z cytryny z 1/2 szklanki zimnej wody. Zastosuj delikatnie do spalonej skóry. Chłodna woda ukoi skórę, podczas gdy sok z cytryny działa jako środek dezynfekujący.

8 Dodać olejek do ciała z 1/2 szklanki oliwy z oliwek i 1/2 szklanki octu jabłkowego. Rub całego opalonej powierzchni co najmniej 1 godzinę przed wanną lub prysznicem. Mieszanina ta nie tylko łagodzić dolegliwości na skórze, ale pomoże zapobiec skórę przed wysychaniem i pęcherzy.

Wskazówki:

  • Podjąć kroki, aby zapobiec oparzeniom słonecznym, zanim pojawi się jeden. Skorzystaj z ochrony przeciwsłonecznej SPF minimum 15, a należy ponownie zastosować w dni, że pocimy lub są w basenie.
  • Przy stosowaniu produktów na oparzenia słoneczne, nie pocierać skóry, ponieważ jest bardzo cienka w tym miejscu i może oderwać, pozostawiając je otwarte na infekcje i więcej bólu. Nie podawać aspiryny dzieciom poniżej 12 lat.