adcov.com

Jak leczyć stan zapalny Nose membran

Zapalenie błony nosa może być spowodowane przez suche powietrze, alergię, infekcję i nadmiernym sprejów do nosa. Pikantne jedzenie, silne emocje, leki doustne, a spożycie alkoholu może również powodować zapalenie błony śluzowe nosa. Mimo, że można podjąć pewne kroki, aby uzyskać własny ulgę, stan najlepiej leczyć pod okiem lekarza.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z lekarzem. Lekarz będzie musiał ustalić, co jest przyczyną zapalenia. Może skierować do alergologa dla dalszych badań.

2 Weź antybiotyki. Jeśli inflammationis spowodowane przez zakażenie, lekarz przepisze antybiotyki. Weź cały przebieg swoich antybiotyków.

3 Zapytaj o leki obkurczające błonę śluzową jamy ustnej. Weź to leki tylko wtedy, gdy jest to konieczne, ponieważ może to wywołać skutki uboczne, takie jak szybkie tętno i nerwowość. Zgłoś skutków ubocznych do lekarza.

4 Użyj sprayu do nosa. Lekarz może przepisać lek na bazie sterydów spray do nosa skurczy naczyń krwionośnych w swoim nosowych. Nadużywanie sprayów do nosa mogą mieć wpływ na pogorszenie kondycji, więc używać tylko zgodnie z zaleceniami.

5 Spróbuj parownika. Parownik będzie nawilżają suche powietrze, które mogą być odpowiedzialne za swoje zapalnie błony nosa. Uruchom parownika w sypialni w nocy i upewnij się, że dokładnie czyścić po każdym użyciu. Bakterie mogą rozwijać się wewnątrz parownika i zrobić stan zdrowia podczas wdychania go z parą.

Wskazówki:

  • Sen z głową podparte. Kiedy leżeć płasko, twój zatkanego nosa może pogorszyć, a będziesz miał problemy z oddychaniem przez nos. Dodanie kilku poduszek pod głową pomoże Ci lepiej oddychać.
  • Jeśli zapalenie błony nosa towarzyszy gorączka, dreszcze, kaszel, nudności lub wymioty, należy powiadomić lekarza. Możesz mieć poważne zakażenie, które wymaga natychmiastowego leczenia.