adcov.com

Jak leczyć przeziębienie kaszel

Przeziębienie może powodować kaszel, które zazwyczaj można leczyć w domu. Jeśli masz przeziębienia kaszel, uniknąć zarażenia innych przez pierwsze dwa, trzy dni. Zwykle przeziębienie przestaje być zaraźliwa tygodniu po zakażeniu, jeśli nie wcześniej. Zadzwoń do lekarza, jeśli kaszel trwa dłużej niż 10 do 14 dni lub jeśli kaszel krwią lub gruby, śmierdzący śluz. Kaszel może sygnalizować poważniejsze stan, jeśli masz historii choroby serca lub były narażone na gruźlicę.

Instrukcje

1. Pij dużo płynów. Picie napojów woda, herbata, soki i sportowych rozrzedza wydzielinę śluzu i łagodzi dyskomfort. Zupa z kurczaka z makaronem może pomóc Ci poczuć się lepiej i przyspieszyć powrót do zdrowia.

2 ssać pastylki do ssania lub landrynki, ile potrzeba. Pastylki do ssania łagodzą łaskotanie w gardle, która wyzwala kaszel. Nie poddawaj pastylki do ssania, krople na kaszel lub landrynki dla dzieci poniżej 3 lat.

3 Dodaj wilgoci do pokoju podczas snu w nawilżacz pokojowej lub parownika. Jeżeli drenaż nosa nasila kaszel w nocy, opieraj się, a nie leży poziomo.

4 Take over-the-counter wykrztuśne zawierające gwajafenezynę zgodnie z instrukcją na opakowaniu lub według zaleceń lekarza. Gwajafenezyna zrywa śluzu, co pozwala organizmowi wydalić go łatwiej.

5 Take over-the-counter leki obkurczające błonę śluzową zawierających pseudoefedrynę lub fenylefrynę zgodnie z zaleceniami na opakowaniu lub zaleceniami lekarza. Leki zmniejszające przekrwienie cienki śluzu. Nie wolno ich stosować dłużej niż jest to zalecane.

Wskazówki:

  • Get dużo odpoczynku.
  • Nie należy przyjmować leki obkurczające błonę śluzową, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub innych-przeciwwskazań. Poinformować o tym lekarza lub farmaceutę o wszystkich leków na receptę i bez recepty można podjąć, aby uniknąć interakcji z innymi lekami. Wielu lekarzy zaleca przed podjęciem over-the-counter medycyny stłumić przeziębienia kaszel, ponieważ kaszel pomaga wydalić śluz, który może gromadzić się i spowodować więcej ciężkich zakażeń w czasie.