adcov.com

Jak leczyć problemy ze słuchem

Jak leczyć problemy ze słuchem


Problemy ze słuchem mogą znacznie obniżyć jakość życia i stwarzać zagrożenie w sytuacjach codziennych. Od oglądania filmów na kontakt klaksony, słuch jest ważny sens, na który trzeba zwrócić uwagę. , Traktując problemy ze słuchem wcześnie, można rozwiązać i ewentualnie skorygować je, zanim staną się zbyt poważne.

Instrukcje

1 Oceń swój problem ze słuchem. Przed wizyty u lekarza, musisz być w stanie przedstawić czas trwania i dotkliwość problemu słuchu do niej. Zachować dokładny zapis, gdy zaczął problem, czy jest to coraz gorzej lub lepiej od początkowego wystąpienia i jego przybliżonej ciężkości. Niektóre problemy, takie jak zatkane uszy spowodowane latania samolotem, wymaga innego podejścia niż stopniową utratę słuchu ma miejsce w ciągu ostatniego roku.

2 Zobacz ucha, nosa i gardła do lekarza. Lekarze specjalizują się w słuch problemy, między innymi, a może pomóc w ocenie nasilenia problemu słuchu. Twój lekarz powinien być w stanie polecić jeden w danym obszarze, jeśli nigdy nie widział ENT. Twój lekarz może chcieć ocenić cię wcześniej; w tym przypadku należy przedstawić protokół do niego i opisać problem słuchu w szczegółach.

3 Zadaj pytanie lekarza. Musisz zrozumieć swój stan, aby wiedzieć, jak obchodzić się utraty słuchu. Zapytaj swojego lekarza na temat znaczenia i stopnia utraty słuchu, jak również swoją opinię na temat tego, co jest przyczyną, a jeśli aparat słuchowy może być właśnie dla Ciebie.

4 urządzeń do poprawy Twojego ubytku słuchu Zastanów. Dla łagodnego do umiarkowanego ubytku słuchu, aparaty słuchowe mogą pomóc odzyskać część percepcji zostały utracone. Ocenić swoje możliwości z lekarzem; można wybrać urządzenie za ucho, pomoc w ucho lub pomoc, która idzie w kanale słuchowym.