adcov.com

Jak leczyć ostry krwiak podtwardówkowy

Jak leczyć ostry krwiak podtwardówkowy


Krwiak podtwardówkowy ma postać urazowego uszkodzenia mózgu, w których krew zbiera między oponą a opony pajęczej. W przeciwieństwie do zewnątrzoponowego krwawienia, które jest zwykle spowodowane przez łzy w tętnicach, krwiak krwawienie jest spowodowane łzami w żyłach, które przekraczają podtwardówkowy miejsca. Istnieje tylko kilka dostępnych opcji terapeutycznych w leczeniu krwiaka i są one wymienione w tym artykule, wraz z przyczynami i objawami.

Instrukcje

1 Poznaj objawy krwiaka, więc możesz wiedzieć, czego się spodziewać, a to z kolei niezwłocznie zasięgnąć wymaganego leczenia krwiaka i innych urazów głowy. Objawy krwotoku podtwardówkowy mieć znacznie wolniej niż objawy wystąpienia krwotoku zewnątrzoponowego niskiego ciśnienia, ponieważ naczynia krwionośne takie jak żyły krwawią znacznie wolniej niż tętnice. Dlatego objawy mogą pojawić się w ciągu 24 godzin, ale może być opóźniona o dwa tygodnie lub więcej. Niektóre objawy obejmują, ale nie są ograniczone do: drażliwość, drgawki, drętwienie, bóle głowy, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, dezorientacja, amnezję, senność, nudności, wymioty, zmiany w osobowości i trudności w chodzeniu.

2 Pobierz okulisty po urazie głowy. Ogólna ocena urazu głowy będzie obejmować pełne badanie neurologiczne. Znaczący krwiak krwotok pojawi się na CT lub MRI. Leczenie krwiaka zależy od wielkości i szybkości wzrostu. Małe krwiaki podtwardówkowe powinny być kontrolowane poprzez dokładne monitorowanie szkodę pacjenta. Małe krwiaki podtwardówkowy leczyć się będzie na ogół bez interwencji chirurgicznej.

3 Należy pamiętać, że duże lub bardzo objawowe krwiaki wymagają craniotomy, który jest otwór chirurgiczny czaszki. Chirurg następnie otwiera dura i usuwa skrzep krwi z ssaniem lub nawadniania. Lekarz określi także miejsca krwawienia i je kontrolować. Istnieją pewne powikłania po kraniotomii i mogą one obejmować: zwiększone ciśnienie śródczaszkowe, obrzęk mózgu, nowe lub nawracające krwawienia, infekcje i napadu. Pacjent jest zazwyczaj przechowywany w szpitalu nawet tydzień (może dłużej) po kraniotomii. Po zwolnieniu ze szpitala pacjenta, który został potraktowany przez masywny krwiak powinien uważać sytuacjach ekstremalnych, takich jak sporty kontaktowe.

Wskazówki:

  • Urazy głowy są niczym w grzebaniu. Jeśli nawet niewielki uraz głowy należy natychmiast skorzystać z pomocy w nagłych wypadkach. Znieczulenie zewnątrzoponowe i krwiak krwotok może prowadzić do śpiączki lub śmierci, jeśli nie jest leczone.