adcov.com

Jak leczyć objawy dny moczanowej

Jak leczyć objawy dny moczanowej


Dna moczanowa jest bolesne i skomplikowane rodzaj zapalenia stawów, które często rozwija się szybko. Chociaż objawy dny moczanowej może przyjść i odejść, są zazwyczaj ostre, gdy są obecne. Mężczyźni są bardziej narażeni na podagrę niż kobiety, znajdzie Mayo Clinic i kobiet po menopauzie twarz zwiększone ryzyko. Można złagodzić objawy dny moczanowej i zmniejszyć ryzyko zaostrzeń.

Przyczyny dny moczanowej

Kwas moczowy jest naturalnie produkowany przez organizm i stosowany do podziału puryny - inny naturalnie występujące substancje znajdujące się w pewnych produktów spożywczych, a także w organizmie człowieka. W normalnych warunkach, kwas moczowy wytwarzany w organizmie przechodzi przez nerki i wychodzi z ciała poprzez mocz, lub rozpuszcza się we krwi. Jeśli nerki przechodzą zbyt mało kwasu moczowego w moczu przez organizm produkuje lub zbyt dużo, wynikające nagromadzenie gromadzi się w stawach jak maleńkich kryształków kwasu moczowego, które są ostre jak igły.

Objawy dny moczanowej

Dnę charakteryzuje się zapaleniem i bólem, zaczerwienieniem. Objawy często zaczynają się w duży palec u nogi, a może pozostawić uczucie jak stawy palców, jeśli są w ogniu. Kiedy połóż rękę na tym terenie, będzie czuć gorąca w dotyku. Powinno nastąpić atak dny podczas snu, dotkniętych stawów może stać się tak kruche, że nawet ciężar swoich pościel może powodować ból. Chociaż trwa osiem do 12 godzin do ataku, aby rozwijać, objawy dny moczanowej często pochodni-up w nocy lub wcześnie rano i może złapać nieświadomy. Poza tym ból, obrzęk i uczucie pieczenia, skóra może stać się czerwone, mocno i może pęknąć i skórki po kilku dniach. Objawy grypopodobne mogą również wystąpić w trakcie ataku dny moczanowej.

Preparaty do zwolnienia z objawami

Ból i stan zapalny u pacjenta podczas ostrego ataku dny rażąco wpływa na zdolność do uczestniczenia w kulturze i korzystania codziennych czynności. Niektóre over-the-counter i recepty leki mogą złagodzić ból i stan zapalny w celu zmniejszenia lub wyeliminowania przyszłych zaostrzenia. Niesteroidowe steroidowy i zabiegi stosowane są oba, w zależności od konkretnych potrzeb. Kortykosteroidy mogą być zapisane w postaci pigułki lub wtrysku w celu łagodzenia bólu i stanu zapalnego i są powszechnie stosowane tylko wtedy, gdy nie możesz znaleźć ulgę od ponad-the-counter leków, takich jak naproksen i ibuprofen. Jeżeli na recepty niesteroidowy lek nie działa wersje są dostępne na receptę.

Zmiany w stylu życia Objaw Relief

Należy spożywać pomiędzy pół i 1 galon płynów dziennie, aby utrzymać ciało nawilżona i pomaga wypłukać kwasu moczowego. Co najmniej połowa tej kwoty powinna być woda, i należy unikać alkoholu, ponieważ ma tendencję do odwodnienia organizmu. Ważne jest także, aby spożywać dietę, która jest niska w puryn, które są powszechnie spotykane w mięsie narządów, sardynki, makrela, otrąb pszennych i suszonych roślin strączkowych, wśród innych środków spożywczych.

Medycyna alternatywnych środków

Wszystkie picia kawy, suplementacja witaminy C i jedzenie wiśni są zgłaszane w celu zmniejszenia stężenia kwasu moczowego. Omówienie tych alternatywnych opcji Medycyna pierwszym lekarzem; może polecić ich stosowanie w połączeniu z innymi metodami leczenia. Podczas bolesnego ataku, metody relaksacyjne i głębokie oddychanie może pomóc podjąć swoją uwagę od bólu.