adcov.com

Jak leczyć niski cukru we krwi

Niski poziom cukru we krwi (hipoglikemia) jest ogólnie zdefiniowany jako stężenie glukozy mniejszy niż 70 miligramów na decylitr cukru we krwi (mg / dl). Pomiar ten należy przyjmować przed posiłkiem, gdy poziom cukru we krwi jest na najniższym poziomie. Poziom cukru we krwi w tej chwili podejmowane powinny być między 90 a 130 mg / dl. Łagodna hipoglikemia może być rozwiązany za pomocą prostych środków, w domu, ale ciężka hipoglikemia może wymagać środków nadzwyczajnych w warunkach szpitalnych.

Instrukcje

1 Zjedz coś zawierającego cukier prosty. Zazwyczaj jest to najprostszy i najszybszy sposób, aby poprawić łagodnej hipoglikemii. Cukry proste łatwo rozkładać na glukozę i powinny być szybko wchłaniany do krwiobiegu. Wygodne formy tego cukru to landrynki i sok owocowy. Glukozy tabletki nie muszą być przedstawione w podziale na wszystkich i bardzo szybko podnieść poziom cukru we krwi.

Take 2 częściej mniejsze posiłki. Cukru we krwi zazwyczaj upuść między posiłkami, więc jeść częściej, może zapobiec gwałtownym spadkom poziomu cukru we krwi. Pamiętaj, aby zmniejszyć rozmiar każdego posiłku więc dzienne spożycie kalorii nie zmienia.

3 Spożywaj więcej węglowodany złożone (skrobie) w każdym posiłku. Węglowodany złożone zostaną ostatecznie w podziale na glukozę i powinny stanowić podstawę każdego posiłku. Na ogół jest to prawda dla wszystkich, ale jest szczególnie ważne, jeśli masz skłonność do hipoglikemii.

4 Podawać glukagon. Osoba z ciężkiej hipoglikemii może mieć potrzebę glukagonu wstrzykuje bezpośrednio do żyły. Procedura ta będzie szybko podnieść poziom cukru we krwi i powinny być wykonywane tylko jako środek nadzwyczajny.

5 Podaj glukozę dożylnie. Lekarz może podać glukozę w leczeniu skrajnych przypadkach hipoglikemii, w którym pacjent jest już o zajęciu lub jest w śpiączce.