adcov.com

Jak leczyć Niekontrolowane ciśnienie krwi znane jako oporne nadciśnienie tętnicze

Jak leczyć Niekontrolowane ciśnienie krwi znane jako oporne nadciśnienie tętnicze


U większości osób z wysokim ciśnieniem krwi, może być traktowany jednym lub większą liczbą leków na receptę ciśnienia krwi. Na ogół, lek lub połączenie leków pomoże obniżenia ciśnienia krwi do poziomu normalnego. Dla niektórych osób jednak ich ciśnienie krwi nie spadną nawet podczas przyjmowania leków. Zgodnie z Mayo Clinic w artykule wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), stan ten nazywany jest nadciśnienie oporne. Jeśli występują nadciśnienia opornego, oto kilka rzeczy, które można wypróbować, aby ciśnienie krwi pod kontrolą.

Instrukcje

1 Zapytaj o skierowanie - Jeśli lekarz pierwszego kontaktu nie jest w stanie uzyskać ciśnienie krwi pod kontrolą, należy poprosić o skierowanie do specjalisty nadciśnienie. Ta osoba może być w stanie określić odpowiednią kombinację leków na obniżenie ciśnienia krwi lub znalezienia przyczyny.

2 Spójrz na inne choroby - lekarz lub specjalista może warto spojrzeć na inne choroby, które mogą być przyczyną ciśnienie krwi jest wysoki. Bezdech senny, zaburzenia Zaburzenia nerek i nadnerczy gruczoł, to tylko niektóre z warunków, które mogą powodować wysokie ciśnienie krwi. Biorąc tabletki antykoncepcyjne, leki na przeziębienie lub za pomocą narkotyków, takich jak kokaina może utrzymać ciśnienie krwi wysoki. Szczerze mówiąc z lekarzem na temat wszelkich kwestii medycznych lub leków może być przy tak może pomóc skuteczniej leczyć ciśnienie krwi.

3 Należy poinformować lekarza o żywności, witaminy i suplementy - Niektóre produkty, jak grejpfruty i witaminy i suplementy ziołowe mogą negować korzyści z waszych leków ciśnienie krwi. Upewnij się, aby poinformować lekarza o diecie i wszystkie witaminy i ziołowych suplementów, które zażywasz.

4 Zapytaj swojego lekarza o aldosteron - Aldosteron jest hormonem w organizmie, który kontroluje sposób, w jaki organizm absorbuje sód i eliminuje potas. Stwierdzono, że u niektórych osób z nadciśnieniem odpornego aldosteronu jest wysoka. Jeśli jest to przypadek, lekarz może przepisać leki moczopędne nonthiazide blokowanie tego hormonu, więc ciśnienie krwi może zejść.

5 Upewnij się, że przyjmowanie Leki Właściwie - Ważne jest, aby wszystkie leki zgodnie z harmonogramem i nie pominięcia dawki w celu ich prawidłowego działania. Jeśli nie biorą swoje leki regularnie, to może być, dlaczego nie działają w celu obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.

6 poinformować lekarza o innych przyjmowanych leków - leki na innych problemów zdrowotnych może mieć niekorzystny wpływ na twoje leki ciśnienie krwi. Upewnij się, że lekarz wie o wszystkich przyjmowanych leków, dzięki czemu można pracować razem, aby obniżyć ciśnienie krwi.

7 starajcie się o swoje zdrowie - Nawet jeśli pacjent przyjmuje leki na obniżenie ciśnienia krwi, to nie znaczy, że nie muszą jeszcze oglądać diety i ćwiczeń fizycznych. Być sumienny o zdrową dietę, utrzymywanie zdrowej wagi i dodanie ćwiczeń do swojego życia, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

Wskazówki

  • Być trwałe o znalezienie lekarstwa dla Ciebie odpornego nadciśnienia. Ogólny stan zdrowia może cierpieć na dłuższą metę, jeśli ciśnienie krwi nadal w szybkim tempie.
  • Szczerze mówiąc z lekarzem o swoim stylu życia, aby mógł ocenić powody konieczności nadciśnienia opornego.
  • Zawsze brać leki na czas, więc będzie działać prawidłowo, aby regulować ciśnienie krwi.