adcov.com

Jak leczyć napięcie mięśni

Szczepy mięśni występują, gdy włókna mięśniowe są rozdarci. Także dalej ciągniętych mięśni lub podarte mięśni, napięcia mięśni może być bolesne i wyniszczające. Na szczęście, na ogół w pełni szczepy mięśni leczyć bez większych problemów. Jeśli masz napięcie mięśni, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć gojenie i zmniejszyć obrzęk i ból. Z jakimś delikatnym opieki, można skutecznie wspierać proces gojenia, pomaga wyleczyć kontuzji.

Instrukcje

1 Ice mięśni. Pomoże to zmniejszyć obrzęk i ból, które mogą wyniknąć ze szczepu. Zastosować lodem przez 15 minut, a następnie ją przez 15 minut. Powtarzać tyle razy, ile to konieczne.

2 Take over-the-counter leków. Leki przeciwzapalne zmniejszają obrzęk i złagodzić ból. Paracetamol jest korzystny wybór dla szczepów mięśni od aspiryna i ibuprofen mogą zachęcać krwawienie, a tym samym pogorszenia problemu.

3 Rest. Jeśli w dalszym ciągu w pełni wykorzystywać swoje napięte mięśnie, można spowodować dalsze rozrywanie i bardziej poważne obrażenia okolicy. Odpoczynek mięśni jak najwięcej. Unikać intensywnych ćwiczeń mięśni w ogóle, aż całkowicie uzdrowiony.

4 Podnieś mięśnie napięte. Jeśli napięcie mięśni jest w jednej z kończyn, podnieść teren. To zmniejsza obrzęki.

5 Wspieranie mięśnie napięte. Owiń mięśni w bandaż elastyczny, aby zapewnić wsparcie dla tego obszaru. Bandaż powinien być stanowczy, ale nie mocno. Jeśli nie pozostawia żadnych śladów na skórze, jest zbyt ciasno i może być zahamowanie krążenia.

6 Zastosuj ciepła. Po upływie 24 godzin minęło od początkowego urazu, można rozpocząć korzystanie z ciepła w leczeniu kontuzji. Zastosowanie poduszki do mięśnia dla 15-minutowych odstępach. To rozluźnić mięśnie, wspomagając w ten sposób proces gojenia.

Masaż mięśni 7. Użyj lekki nacisk delikatnie pocierać mięśnie. Zachęca to krążenie, dzięki czemu ważne składniki odżywcze i krwi, aby osiągnąć i odżywiają rannych mięśni.

Wskazówki

  • Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi silny ból mięśni.