adcov.com

Jak leczyć dzieci z zapaleniem wątroby

Jak leczyć dzieci z zapaleniem wątroby


Jak leczenia dzieci z zapaleniem wątroby zależy od rodzaju zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu mają oraz ich wykazujących objawy. Najbardziej istotnym elementem w leczeniu zapalenia wątroby u dzieci jest monitorowanie wątroby uszkodzenia. W przypadku wykrycia uszkodzenia lub blizny, może być konieczne do leczenia choroby bardziej agresywnie. Poniższe kroki pomogą Ci zrozumieć, jak dbać o zainfekowanym dzieckiem.

Instrukcje

1. Określ, jaki rodzaj zapalenia wątroby dziecko jest zakażone. Pediatra zazwyczaj wykonać szereg badań diagnostycznych w celu określenia zaawansowania choroby i czy są jakieś przyczyny leżące u podstaw.

2 Wiem, że nie ma zatwierdzonej leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu A, ale większość ludzi, w tym dzieci, żyje z infekcją, nigdy doświadcza żadnych objawów.

3 Należy rozważyć zastosowanie interferonu aby wzmocnić układ odpornościowy i lamiwudynę do zahamowania wirusa. Oba leki są dopuszczone do leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B u dzieci, a lekarz może przepisać jeden lub oba do zmniejszenia stanu zapalnego wątroby.

4 Przeglądaj dostępne opcje w leczeniu zapalenia wątroby typu C u dzieci. Tylko cztery leki zostały zatwierdzone do leczenia zapalenia wątroby typu C u dorosłych, i trochę badania zostały wykonane z dzieci.

5 Sprawdź w możliwych zabiegów eksperymentalnych. Można znaleźć kilka badań mających na celu odkrywanie dopuszczalnych metod leczenia zapalenia wątroby u dzieci.

6 Szukajcie pediatrycznego gastroenterologa lub hepatologa kto podziela swoją filozofię leczenia dziecko. Ponieważ zapalenie wątroby jest traktowana w każdym przypadku indywidualnie, niektórzy lekarze nie przepisują żadnych leków, chyba że jest uszkodzenie wątroby. Inne próby, aby usunąć wirusa z organizmu dziecka, nawet jeśli nie ma istotnego uszkodzenia wątroby.

7 Wiedzcie, że Twoje dziecko musi mieć kilka badań krwi w celu monitorowania postępu choroby i sukces każdego leczenia. Jeśli dziecko doświadcza sześć miesięcy po negatywnych wynikach badań terapia jest zatrzymana, nie wykazała trwałą odpowiedź na leczenie.

8 Odwiedź rodziców dzieci z chorób zakaźnych stronie opisu leczenia dzieci z zapaleniem wątroby. Zobacz sekcję poniżej środki na link.

Wskazówki

  • Zapalenie wątroby u dzieci często usuwa się w okresie dojrzewania, ale dobrze jest kontynuować kontrole stanu do wykrywania nawrotów.
  • Hepatitis B jest jedynie jednym z trzech głównych typów zapalenia wątroby, które leków zatwierdzonych do leczenia dzieci.
  • Większość leków stosowanych w leczeniu zapalenia wątroby typu mają liczne skutki uboczne, które mogą być gorsza od symptomów choroby.