adcov.com

Jak leczyć choroby przyzębia bez dentysty

Choroby przyzębia, zwany także przyzębia jest zapalenie dziąseł. Choroby przyzębia nie jest bolesne tylko w czasie, ale może prowadzić do niebezpiecznych infekcji i uszkodzenia kości i tkanek wspierających zęby. Objawy choroby dziąseł to obrzęk, krwawienie dziąseł, nieświeży oddech i luźne stałych zębów. Rutynowe badania kontrolne stomatologiczne może pomóc w zapobieganiu i leczeniu chorób przyzębia, ale zgodnie z American Dental Association (ADA), istnieje duża ilość samoopieki można zrobić bez pomocy stomatologa w leczeniu i zapobieganiu progresji choroby ( patrz źródła).

Instrukcje

1 leczyć choroby przyzębia w leczeniu cukrzycy i innych dolegliwości zdrowotnych, które mogą mieć wpływ na zdrowie jamy ustnej. Choroby układowe i niektóre zabiegi, takie jak leki do leczenia raka, może zwiększyć ryzyko zachorowania na choroby przyzębia. Jeśli cierpisz z tych dolegliwości, skonsultuj się z lekarzem na temat sposobów ochrony dziąseł.

2 Wyjdź z wykorzystaniem produktów tytoniowych, aby pomóc zatrzymać postęp, a nawet odwrócić oznaki choroby dziąseł. ADA donosi, że ludzie, którzy palą lub żuć tytoń są bardziej narażone na choroby dziąseł. Po zaprzestać używania wyrobów tytoniowych i nikotynowych, dziąsła zaczną leczyć.

3 mycia zębów z pastą do zębów, która zmniejsza gromadzenie się płytki nazębnej, jak Crest Pro-Health. Zapalenie dziąseł, mniej poważne formy choroby przyzębia, dotyka dziąseł i może być traktowane przez usunięcie płytki nazębnej i kamienia nazębnego, że wiele osób ma wzdłuż ich linii dziąseł. Użyj lusterka, aby zobaczyć, gdzie czerwone, opuchnięte dziąsła mogą wskazywać początki chorób przyzębia.

4 docelowa tablica łatwiej za pomocą walki z płytkami płukania po umyciu zębów. Niektóre płukanki dla dzieci (które dorośli mogą korzystać również) pomagają wskazać problem miejsc obracając tablica różnych kolorach. Więcej płytki nazębnej i kamienia nazębnego, który istnieje w ustach, bardziej prawdopodobne jest to, aby rozwijać się zakażenia i ciężkie zapalenie, które jest zgodne z chorobami przyzębia.

5 Nici zębów po szczotkowaniu, aby utrzymać usta zdrowe i traktować drobne formy choroby dziąseł. Jeśli masz problemy z wykorzystaniem regularnego nici dentystycznej, spróbuj flossers, które mają łatwe do luku uchwyt.

6 wypłukać usta słonej wody płukania, aby zmniejszyć stan zapalny dziąseł. Mix 1 łyżeczka. sól kuchenna do pełnej 8 uncji szklanka wody o temperaturze pokojowej.

Wskazówki:

  • Choć możliwe jest, aby traktować mniej poważne formy choroby dziąseł bez przechodzenia do dentysty, self-care należy zrobić oprócz regularne kontrole stomatologiczne. Dentysta jest cennym źródłem do utrzymania zdrowych zębów i dziąseł.