adcov.com

Jak leczyć ból stawu kolanowego

Ból stawu kolanowego ma wiele przyczyn. Może z tyłu jego głowy po urazie sportowym, może to być spowodowane przez przewlekłe zapalenie stawów, lub może się zdarzyć, ze po prostu skręcając kolano w niewłaściwy sposób podczas chodzenia. Bez względu na przyczynę, skutek jest ten sam: ból. A jeśli doświadcza bólu w stawach kolanowych, są szanse, nie jesteś w stanie przenieść je, albo. Na szczęście istnieją sposoby leczenia tego bólu - zabiegi, które są zarówno skuteczne w łagodzeniu bólu i są proste i niedrogie, jak również.

Instrukcje

1 Daj spokój. Jeśli jesteś bardzo aktywną osobą, kilka dni odpoczynku jest czasem ekstremalnych wszystko trzeba uśmierzyć ból w stawie kolanowym. Po prostu dając stawów przerwę raz na jakiś czas wystarczy.

2 Zastosuj lodu. Kruszenie lód i owijanie go w ręcznik, a następnie stosowania go do złącza przez 20 minut, trzy razy dziennie pomoże zmniejszyć ból poprzez zmniejszenie obrzęku.

3 Podnieś nogę. Po zranić kolano, płyny zacznie gromadzić wokół chrząstki i stawy. Jeśli go podnieść, grawitacja może pracować do drenażu tego płynu, zmniejsza obrzęk i łagodzi ból.

4 Pobierz kortyzon strzał. Są one oznaczone przez lekarza i są steroidowe strzałów wstrzyknięto do stawów. Choć może nie być skuteczna dla wszystkich, robią prace dla większości. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba będzie wrócić do wielokrotnych wizyt; jednak należy odczekać 4 miesiące w między każdym strzale.

5 Weź leki przeciwzapalne. Over-the-counter leki, takie jak ibuprofen i Tylenol pomóc złagodzić ból, jednocześnie zmniejszając obrzęk, który powoduje to.

6 Sprzedam bandaż kompresji. Są samoprzylepne bandaże, które są na tyle elastyczne, aby owinąć wokół kolana. Powinny być na tyle, aby utrzymać kolano stabilne i zapobiec gromadzeniu się płynu, ale na tyle mocno, aby pozwolić luźne na swobodny przepływ cyrkulacji.