adcov.com

Jak leczyć anginę

Jak leczyć anginę


Prawie 20 procent Amerykanów ma bakterie paciorkowca w gardle i są bezobjawowe. Anginy nie musi być traktowany. Jednak niektóre nieleczone przypadki mogą ulec pogorszeniu w szkarlatynę, stawów czy chorób serca.

Instrukcje

1 Zobacz lekarza o kulturze gardła. Badanie gardła natychmiastowy Strep można powiedzieć, jeśli masz anginy w mniej niż 30 minut.

2 przyjmować antybiotyki na zlecenie lekarza - ogólnie 250 mg penicyliny G doustnie co sześć godzin. Rodziny penicyliny jest bardzo skuteczny w zabijaniu bakterii paciorkowca.

3 Sprawdź temperaturę dwa razy dziennie, w celu oceny nasilenia infekcji. (Zobacz "Jak diagnozować anginy.")

4 Weź aspirynę, jeśli jesteś dorosły, aby zmniejszyć gorączkę i zapalenie. Dać paracetamol dla dzieci, zgodnie z zaleceniami lekarza.

5 Possij gardła do ssania - zwłaszcza tych zawierających mentol, benzokaina lub fenolu, które pomogą zdrętwiałe gardło, jeśli jesteś dorosły. Daj dzieciom cukierki od kaszlu lub landrynki.

6 płukać gardło Mint płukania jamy ustnej lub słonej wodzie. (Zobacz "Jak płukać gardło.") W płukać szczoteczkę płukania jamy ustnej pomiędzy szczoteczkami. Strep może żyć na szczoteczki do zębów.

7 Unikaj dymu papierosowego i innych w powietrzu substancji drażniących.

8 picie napojów lodowatej. Spróbuj napełniania szkła połowie pełne pokruszonego lodu, a następnie wlewając sok pomarańczowy na lodzie. Odstawić na 10 minut, włożyć słomkę i ssać powoli, pozwalając, by sok lodowaty odpocząć chwilę na gardle.

9 Dodaj wilgoci do powietrza z nawilżacza, parownika lub siedzi w ekscytujący prysznicem lub wanną.

10 Get dużo odpoczynku.

Wskazówki

  • Anginy uwielbia barana jako wtórne zakażenia do mononukleozy. Jeśli mieli mono i mają poważny ból gardła, podejrzanego paciorkowca i skonsultować się z lekarzem.
  • Nieleczony, anginy może prowadzić do trudności w oddychaniu i uszkodzonych zastawek serca. W razie wątpliwości, należy skontaktować się z lekarzem.
  • Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia przed podjęciem jakiejkolwiek aktywności związanej ze zdrowiem i odżywianiem. Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut profesjonalnej porady lekarskiej lub leczenia.