adcov.com

Jak korzystać z urządzenia CPAP Gdy masz katar

To nigdy nie jest łatwe do snu, gdy masz zimno, ale dla ludzi w terapii CPAP, może być prawdziwym problemem. Większość maski CPAP wymagać oddech przez nos, ale jeśli zatoki są duszno, to może być trudne lub niemożliwe do inhalacji. Jednak zatrzymanie terapii CPAP podczas przeziębienia może być niebezpieczne i może wprowadzić inne objawy przeziębienia, takie jak ból gardła, o wiele gorzej. Oto kilka kroków, aby wykonać, aby upewnić się, że można kontynuować korzystanie z urządzenia CPAP, gdy masz zimne.

Instrukcje

1 Nie "ziemi się" ciśnienie CPAP. Wiele maszyn CPAP są zaprojektowane, aby rozpocząć przy niskim ciśnieniu i powoli budować jak zasnąć. Gdy masz zimne, choć niskie ciśnienie, może czujesz się tak, jakbyś dusi. Spróbuj uruchomieniem maszyny CPAP na pełnym ciśnieniem; często usuwa zatory niemal natychmiast.

2 Za pomocą soli fizjologicznej do nosa spray. Wystarczy dodać wilgoci do fragmentów zatok może złagodzić obrzęk i pomóc oddech łatwiejsze.

3 Skonfiguruj zamrażarką, i skierować go w stronę wlotu powietrza urządzenia CPAP. Może to również pomóc dostarczyć ciepłą wilgoć do zatok.

4 Użyj recepty przeciwzapalne aerozolu obkurczające, takich jak Flonase. Lekarz, który przepisany swój CPAP zazwyczaj również przepisać decongestant sprayu do pomocy z błony śluzowej nosa z zimna lub alergii.

5 Pobierz podgrzewany nawilżacz dla urządzenia CPAP. Jest to najbardziej bezpośredni sposób, aby podgrzewany wilgoci do kanałów powietrznych.

Wskazówki:

  • Ogrzewania butelki aerozolu soli w kuchence mikrofalowej na kilka sekund, aby uzyskać korzyści z ciepłą mgłę. Testowanie tryskać na nadgarstku pierwszy upewnij się, że nie jest zbyt gorąca.
  • Decongestants receptę może chwilę potrwać do pracy; upewnij się, że używasz do Ciebie wystarczająco szybko, tak że staje się skuteczne przez snem.
  • Podgrzewane nawilżacze CPAP są drogie, ale często obejmuje ich ubezpieczenie. Wiele z nowszych maszyn CPAP mają wbudowany nawilżaczy.
  • Jeśli wystąpi ciśnienie lub ból ucha, zaprzestania korzystania z CPAP podczas przeziębienia. Nieprzeniknionej ciśnienie z CPAP może to objaw gorzej.
  • Ponadto, należy przerwać stosowanie CPAP podczas zimnej jeśli znajdziesz rozwijać infekcji ucha po robić. Ciśnienie powietrza może zmusić śluz z powrotem do kanału słuchowego, powodując infekcję.