adcov.com

Jak korzystać z pompy Jobst

Jak korzystać z pompy Jobst


Pompa Jobst jest przerywany urządzenie ściskanie, określona przez lekarza, który jest stosowany do leczenia obrzęk limfatyczny (ciężki obrzęk ramienia lub nogi spowodowanego uszkodzeniem układu limfatycznego ciała). Układ limfatyczny jest odpowiedzialny za utrzymanie przepływu płynu limfatycznego w całym ciele. Układ limfatyczny współpracuje z krążenia do usuwania produktów przemiany materii, które wynikają z aktywności komórek w organizmie. Gdy układ limfatyczny nie funkcjonuje prawidłowo, chłonka musi być przemieszczany z obszaru objętego owrzodzeniem źródła zewnętrznego ściskania, takie jak pompa Jobst.

Instrukcje

1 Miejsce na ściskanie rękawa dotkniętym kończyny i umieścić chorą kończynę powyżej poziomu serca. To może być łatwiej osiągnięte przez leżąc i podpierając dotkniętych kończyn up na poduszce.

2 Włącz pompy Jobst pomocą parametrów określonych przez lekarza. Pompa Jobst jest noszony przez dwa do czterech godzin w czasie.

3 Zastosuj elastyczną ubranie (na zamówienie) lub elastyczną folię, aby kończyny, zaczynając od palców u rąk i nóg i pracy w kierunku ciała, po czas leczenia zaleconego jest zakończona. W ten sposób utrzymanie płynu, który został pompowana z powrotem do tego obszaru.

Wskazówki

  • Pompa Jobst należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.