adcov.com

Jak korzystać z nosowej Saline Irrigator

Miliony ludzi dotkniętych nosa alergie, przeziębienia i chroniczne problemy z zatokami co dzień. Korzystanie z nosa soli Irrigator codziennie może pomóc przepłukać alergeny, kurz i inne zanieczyszczenia z przewodów nosowych i zatok, odprężają i wiele objawów. Skorzystaj z tego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak korzystać z nosa soli Irrigator (zwany także płukanie zatok) w swojej codziennej rutyny.

Instrukcje

1 Podgrzać wodę. Jeśli czujesz się komfortowo z wody w twojej okolicy, możesz użyć wody z kranu bezpośrednio z kranu. W przeciwnym razie, należy użyć wody filtrowanej i podgrzać albo nad kuchenką lub w kuchence mikrofalowej. Powinna być letnia. Nie chcesz, woda się zbyt gorący lub zbyt zimny, jak będzie żądło delikatne błony śluzowe. To może potrwać kilka razy, aż do ustalenia odpowiedniej temperatury.

2 Dodaj albo wstępnie mieszany pakiet soli (są one dostępne w większości aptek) lub pół łyżeczki soli nie jodowanej i szczyptę sody oczyszczonej z wodą. Upewnij się, że go dobrze wymieszać i proszek lub sól jest całkowicie rozpuszczony.

3 Jeśli używasz neti puli, pochylić się nad zlewem i przechylić głowę na bok. Umieść nóżkę do góry neti naczyniu do górnego otworu nosowego i przechylić go do góry. Podczas oddychania przez usta, roztwór powinien zacząć płynąć do górnego otworu nosowego i wyjdzie mniejszą dziurkę. Pamiętaj, aby zatrzymać się nad zlewem, aby rozwiązanie kanalizacji do zlewu i nie ma bałaganu. Jeśli używasz butelkę squirt, pochylić się nad zlewozmywak z głową prosto i pochylony w dół. Umieść końcówkę wylewki natryskowej do jednego nozdrza, a podczas oddychania przez usta, ścisnąć butelkę. Rozwiązanie wzrośnie do swoich nosa i wyjdzie inną dziurkę, wody do zlewu.

4 Powtórz powyższą technikę z przeciwnej nozdrza.

5 Po użyciu Irrigator nosa po obu nozdrzy, wydmuchać nos z obu nozdrzy jednocześnie do czystej tkanki. Kiedy już dmuchane go początkowo może wiać jedną dziurkę w czasie aż nadmiar roztworu i zanieczyszczeń są usuwane.

6 Wyczyść neti puli lub butelkę z ciepłą, środkiem myjącym i umieścić go gdzieś czyste do wyschnięcia, zapewniając, że jest czysty i gotowy do następnego użycia.

7 Pamiętaj, aby przeprowadzić dodatkową tkankę z wami przez następną godzinę lub tak, aby wytrzeć żadnych dodatkowych rozwiązań, które mogą spuścić z zatok. To będzie wodniste, a nagle i zaskakująco spuścić z nosa.

8 Powtórzyć płukanie zatok codziennie, a nawet kilka razy dziennie, jeśli objawy są nasilone.

Wskazówki:

  • Najlepiej nie robić tego tuż przed snem, jak niektóre rozwiązania mogą nadal działać z jam nosowych do do godziny po oczyszczeniu. To może skończyć się w całej poduszce, lub, co gorsza, zaniedbany, z tyłu gardła i powodować kaszel.
  • Pamiętaj, aby zawsze zgłosić się do lekarza, jeśli objawy nasilają lub kontynuować przez dłuższy czas.