adcov.com

Jak korzystać z Neti

Jak korzystać z Neti


Neti pot może wyglądać jak czajnik, ale zamiast gorącej herbaty, to leje letnią wodę w nosie. To może są w wielu rozmiarach i kształtach, z wyciskanych butelek do strzykawek, ale Neti garnki są takie same w ich użyciu. Niektóre objawy zwolniono są ciśnienie zatok, kaszel, ból twarzy i ból głowy, wszystko przez wlewanie wody w dół nos. To brzmi strasznie, ale z kilku prostych krokach, trochę koncentracji i zdolności do oddychania przez nos, Neti pot może być doskonałym narzędziem w oczyszczaniu bezpańskie bitów śluzu i uwolnienia swoich zatok.

Instrukcje

Preperation i Zakończenie

1 Dodać 1 litra (16 uncji) z letniej wody z 1 łyżeczką. soli do utworzenia roztworu soli fizjologicznej. Dobrze wymieszać, aby upewnić się, że rozwiązanie jest jednorodna. Napełnij garnek z roztworem.

2 Kąt twojej głowie około 45 stopni dla uzyskania optymalnych rezultatów. Korekty może trzeba być na bieżąco. Podnieść pulę Neti i umieścić końcówkę w wyższej nozdrza, upewniając się, końcówka Neti pasuje bezpiecznie.

3 Wlać puli Neti do nosa powoli, utrzymując otwarte usta, pozwalając grawitacji ciągnąć wodę do jednego nozdrza, a na drugiej. Należy pamiętać, że najpierw próbuje często nie udać, zwłaszcza z użytkownikami, którzy nie do końca rozumieją, jak nos współdziała z wody. Pozostają pod kątem, i uniknąć toczenia zbyt równolegle do podłogi (co może spowodować przepływ wody do gardła) lub też prostopadle, co będzie zatrzymać przepływ wody.

4 Unikaj połykania, napinając gardła, kaszel i oddychanie przez nos, ponieważ może to przerwać proces i powodować dyskomfort. Po prostu zachować spokój i utrzymać wodę płynące.

5 Wytrzyj nos i osuszyć delikatnie raz cała woda wylewa. Choć proces ten jest nieco niewygodne dla nowych użytkowników, za pomocą Neti pot działa w celu złagodzenia problemu zatok przez wypłukując zanieczyszczenia i śluz. Małe włosy w nosie (rzęsek) sprzątany przez wodę i sól, co pozwala im lepiej czyszcząc tchnął powietrze.

Wskazówki:

  • Jeśli dusić na wodzie, przestać używać, odpocząć na chwilę, i zacząć od nowa. Tylko z praktyką można użyć puli Neti do jego pełne efekty i korzyści.
  • Korzystanie z Neti puli może być zniechęcające na początku. Jeśli jesteś bardzo fobii utonięcia, to może być stresujące.