adcov.com

Jak korzystać z Natural Family Planning

Jak korzystać z Natural Family Planning


Jeśli starasz się uniknąć zajścia w ciążę, ale nie chcesz korzystać z metody barierowe lub metod hormonalnych, można użyć naturalnego planowania rodziny. Ideą naturalnego planowania rodziny jest, aby unikać seksu podczas swoich płodnych razy w miesiącu. Istnieje wiele różnych technik, których można użyć, aby dowiedzieć się, kiedy występują płodne razy.

Instrukcje

1 Dyskusja do służby, aby upewnić się, że jesteś dobrym kandydatem do naturalnego planowania rodziny. Niektóre kobiety nie mogą korzystać z tej metody. Również powinien uzyskać skierowanie od lekarza do kogoś, kto może uczyć się naturalnego planowania rodziny.

2 Sprawdź, czy śluz szyjki macicy. Pomoże to określić, kiedy owulacja lub kiedy jesteś płodna. Śluz szyjki macicy, który jest cienki, elastyczny i bezbarwny (jak niegotowane białek) jest produkowany na całym czasie owulacji. Również wysycha to jasne. Nie musisz robić egzamin pochwy by sprawdzić śluz. Wystarczy sprawdzić śluz na bieliźnie w całym miesiącu.

3 Weź temperaturę każdego dnia, zwykle rano, zaraz po wstaniu z łóżka. Przez cały miesiąc, temperatura ciała wzrośnie nieznacznie cię blisko owulacji. To się nazywa metoda podstawnokomórkowego temperatura ciała.

4 Wykres wyników, bez względu na to, który sposób używać. To może potrwać kilka miesięcy ciebie, aby dowiedzieć się swój naturalny cykl owulacji.

Wskazówki

  • Musisz być dokładne, gdy za pomocą tych metod, aby zapewnić, że nie zajdzie w ciążę. Wiele naturalnych instruktorzy rodzinne polecam przy użyciu kombinacji metod.
  • Informacja ta nie zastępuje biorąc klasę lub kurs naturalnego planowania rodziny do nauki skutecznych technik.
  • Metoda rytm jest nieskuteczna forma naturalnego planowania rodziny.