adcov.com

Jak korzystać z masaż w celu złagodzenia ból szyi

Jak korzystać z masaż w celu złagodzenia ból szyi


Masaż leczniczy jest popularnym sposobem radzenia sobie z bólem karku. Jak masaż jest nieinwazyjne podejście do radzenia sobie z bólem i dyskomfortem, może być bezpiecznie stosowany przez większość ludzi, niezależnie od ich wieku, ogólnego stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak korzystać z masażu w celu złagodzenia bólu szyi.

Instrukcje

Masaż szyi w celu łagodzenia bólu

1 Recline na podłodze ręcznik zwinięty tuż pod łopatkami. Pozwoli to na szyję, aby rozciągnąć i kręgosłup, aby wydłużyć.

2 Poczekaj kilka minut, rozluźniające mięśnie.

3 Wstań i usiąść prosto na krześle.

4 Użyj oleju masażu. Do masażu karku i te, które mają złagodzić bóle głowy, ból, wybrać olej, który zawiera kapsaicynę, ponieważ nagrzewa się z użytkowania, zapewniając komfortowe uczucie w dotyku.

5 Użyj rąk zlokalizować mięsień trapezowy, która biegnie w dół od szyi oraz w górnej części ramienia. Jeśli próbujemy złagodzić ból po lewej stronie szyi, prawą ręką i odwrotnie.

6 Zacznij od góry i palcami ugniatać mięśnie na tyle mocno, że można czuć presję, bez odczuwania bólu.

7 masaże uzupełnić rozciąganie. Użyj światła odcinki, na przemian z atakami samodzielnego masażu aby uzyskać zwolnienie z bólu szyi. Do tego, przechylić głowę na bok i przytrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, upewniając się, że można zachować ramiona rozluźnione.

8 przesunąć głowicę z drugiej strony i do góry i w dół do całkowitego rozciągnięcia.

9 Oceń swój poziom bólu. Jeśli nie występują wystarczająco ulgę podczas korzystania z gołymi rękami, rozważyć zakup narzędzie do masażu, który zapewnia zarówno ciepło lub wibracje ciała.

10 Znajdź partnera i na przemian masowania siebie.

Wskazówki

  • Jeśli masowanie kogoś innego, zacznij od pocierania mięśnie szyi zamiast wyrabiania. Przejść do bardziej intensywnych ruchów jako osoba wskazuje, że nie ma bólu.
  • Jeśli masowanie kogoś innego, należy być ostrożnym. Niektóre osoby są bardziej wrażliwe niż inne, i można ciągnąć mięśni lub uszczypnąć nerw, jeśli stosuje się zbyt dużego nacisku na niewłaściwym obszarze.
  • Należy zwrócić uwagę na obszary, które czują się słaby lub zbyt wrażliwa na dotyk. W przypadku wystąpienia bólu, że jest za mocne lub zlokalizowane, może wymagać profesjonalnej pomocy, aby upewnić się, że nie ma bardziej poważny problem.