adcov.com

Jak korzystać z leżaka Bezpiecznie

Jak korzystać z leżaka Bezpiecznie


Leżaki zapewnić kilka korzyści dla tych, którzy chcą dostać się świecącą opaleniznę. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) wymienia leżaki wśród najwyższych na świecie ryzyka raka. Leżaki stwierdzono zwiększenia ryzyka czerniaka o 75 procent dla tych w wieku 35 i mocy. Promieniowania ultrafioletowego (UV) Promieniowanie emitowane przez leżaków nie tylko prowadzić do raka skóry i jamy ustnej, ale może również powodować oparzenia słonecznego i wysypka. Środki ostrożności są kluczem do korzystania z leżaków bezpiecznie i zmniejszenie potencjalnych zagrożeń dla zdrowia.

Instrukcje

1 Stosować odpowiednie ochrony oczu. Kup parę dobrze dopasowane okulary opalania z salonu, aby zapobiec promieniowaniem UV powodując uszkodzenie oczu. Jeśli nie masz ochronę oczu lub zapomniałeś go, poprosić personel w salonie. Solariów są wymagane przez prawo federalne w celu zapewnienia ochrony oczu do odkażane gości w każdej chwili. Według Okuliści z Ohio, za pomocą leżak bez ochrony oczu stawia użytkowników na ryzyko oparzenia rogówki, nowotwór powieki i otaczającej skóry, zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej.

2 Ogranicz ilość czasu w solarium. US Food and Drug Administration (FDA) sugeruje przeznacza jedynie minimalną ilość czasu potrzebnego na tan do rozwoju. Odczekaj co najmniej 24 do 48 godzin w okresie pomiędzy sesjami i raz jesteś opaleniznę, należy odczekać co najmniej tydzień, a aż dwóch lub trzech tygodni, zanim wrócę. Po raz pierwszy Solarium użytkowników nigdy nie powinien być maksymalny czas zalecane, ponieważ zwiększa to ryzyko oparzenia. Zawsze należy poprosić personel jeśli żarówki w solarium są nowe. Jeśli tak, to czas spędzony w łóżku należy zmniejszyć jeszcze bardziej, a ich intensywność będzie jeszcze większa.

3 Chroń twarz i usta. Wiele solarium użytkownicy nałożyć na nie krem ​​pomóc przyspieszyć ich opalenizny i ciemnieją. Jeśli zdecydujesz się używać balsamu, nie używaj go na twarzy. W opala twarz inaczej od reszty ciała i płyny przeznaczone dla ciała może podrażniać twarz. Osoby z wrażliwą skórą powinny być szczególnie uważać, aby nie używać balsamu do ciała na twarzy, gdyż może to wywołać reakcję alergiczną i wysypka.

Należy zachować szczególną ostrożność, aby chronić usta za pomocą balsam do ust. Twoje usta nie produkują melaninę, pigment, który nadaje skórze kolor i pomaga go do jasnobrązowego. Ale choć wargi nie tan, mogą nadal palić. Przed rozpoczęciem korzystania z solarium, stosować balsam do ust z filtrem przeciwsłonecznym. Użyj balsam do ust ponownie, gdy się z łóżka, aby Twoje usta nawilżona.

4 Sprawdź listę leków. Według Jakości Zdrowia, są pewne leki na receptę, które reagują negatywnie na działanie promieni UV z leżakami. Są to tabletki antykoncepcyjne, leki przeciwdepresyjne, leki, antybiotyki i trądzik. Z tych i innych leków, skóra staje się bardziej wrażliwe na promieniowanie UV, co zwiększa ryzyko oparzenia słoneczne lub wysypki. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, aby ustalić, czy którykolwiek z leków, w tym kremy i płyny, zwiększają wrażliwość fotograficzną.