adcov.com

Jak korzystać z kodów CPT

Jak korzystać z kodów CPT


Kody CPT (obecna terminologia proceduralne) są przeznaczone do opisu poszczególnych usług świadczonych dla pacjenta w placówce medycznej. Korzystanie z kodów CPT jest częścią różnych praktyk stosowanych przez pracowników służby zdrowia w celu zapewnienia płatności przez firmy ubezpieczeniowe. Jak koordynowane rozliczeniowy stała duża część programu gabinecie lekarskim, w opłaca się znać funkcję aktualnych kodów terminologii proceduralne i jak je zastosować do projektu ustawy.

Instrukcje

1 Pobierz wykaz wykonanych usług lub procedur.

2 Spójrz w górę każdej usługi lub procedury w up-to-date książce CPT.

3 Wprowadź każdy pięciocyfrowy kod CPT obok odpowiedniej usługi lub postępowania w określonej części projektu ustawy.

4 Wyślij projekt ustawy wraz z wyjaśnieniem korzyści dla biur ubezpieczyciela.

5 Trzymaj swój własny rekord z obowiązującymi przepisami CPT do rachunku. Bądź przygotowany, aby zaoferować je do przedstawiciela ubezpieczeniowego w przypadku pokrycia muszą być zweryfikowane.

Wskazówki:

  • CPT różnią się także od rodzaju usługi medycznej. To może być możliwe, aby zawęzić materiały referencyjne CPT do rodzaju usług biuro zapewnia, na przykład, psychologiczne lub pediatrii. Pamiętaj, jakim obszarze usług medycznych szukasz, gdy gromadzenie zasobów CPT.
  • AMA aktualizacje CPT rocznie. Upewnij się, że zapisy odzwierciedlają wszystkie aktualne wersje.
  • Nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe są zmuszone do pokrycia usługi lub procedur opisanych przez KOTVK. Kody CPT zostały opracowane procedury objęte Medicare. Inne firmy ubezpieczeniowe mają swoje kontrakty. Upewnij się, że wiesz, umowę każdego ubezpieczyciela, czy można korzystać CPT jest istotne.