adcov.com

Jak korzystać z IG Index Lista Foods

Indeks glikemiczny jest pomiar glukozy do krwiobiegu. Glukoza jest rodzajem cukru obecnego w węglowodany i są uwalniane w węglowodany są trawione. Indeks został opracowany na Uniwersytecie w Toronto dr David Jenkins w 1980 roku. Indeks glikemiczny jest najczęściej stosowany przez osoby z cukrzycą, choć pewne diety, takie jak South Beach Diet, są budowane na całym indeksie glikemicznym.

Instrukcje

1 Dostęp stół Indeks glikemiczny, lub bazy danych. Silny tabela obejmują wiele różnych rodzajów żywności, a co najmniej rating Indeks glikemiczny (IG, lub "", która wskazuje tempo, w jakim glukoza wejdzie do krwiobiegu) i wielkość porcji, na których oparte jest GI.

2 Spójrz specjalnie na GI dla każdego rodzaju żywności. GI będzie w zakresie od 1 do 100. Niższe wartości wskazują na wolniejsze uwalnianie glukozy do krwiobiegu; wyższe cyfry oznaczają szybsze wersje.

3 Wybierz żywności w oparciu o potrzeby glukozy i stopy GI na żywność. Produkty o wysokim IG (70 lub powyżej), takie jak białe pieczywo, są dobre dla szybkiego spożycia glukozy, które mogą być właściwe, po okresie intensywnego wysiłku lub dla osoby chorej na hipoglikemię. Produkty o niższej GI (55) lub poniżej, takie jak owoce i warzywa, zalecane są trwalsze (jeśli mniej intensywny) energii.

Wskazówki

  • Niektóre produkty pochodzą z ratingiem GI na opakowaniu. Aby uzyskać listę tych produktów, odwiedź http://www.gisymbol.com/foodsList.htm.
  • Zmiany w diecie powinny być omówione z lekarzem lub służby zdrowia.