adcov.com

Jak korzystać z ćwiczeń fizycznych w leczeniu ból szyi

Jak korzystać z ćwiczeń fizycznych w leczeniu ból szyi


Ćwiczenia mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu bólu szyi u większości ludzi. Wzmacniając mięśnie szyi, człowiek może dokonać jego szyi bardziej odporne na urazy stresu. Nawet lekkie odcinki może zrobić różnicę w zdrowiu szyi, ale robi serię konkretnych ćwiczeń, kilka razy w tygodniu, może wzmocnić mięśnie i zmniejszyć dyskomfort i ból. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak korzystać z ćwiczeń w leczeniu bólu szyi.

Instrukcje

1 Wykonaj serię 10 obrotów szyi, obracając głowę powoli w lewo i na stanowisku przez kilka sekund. Kontynuacja obracając z powrotem w prawo. Miej oczy prosto do przodu i nie spaść głową w dół podczas wykonywania obrotów.

2 Pochyl głowę w lewo, tak aby ucho prawie dotyka ramienia. Trzymaj ramiona zrelaksowany i obniżone podczas wykonywania tego ćwiczenia. Powtórzyć po prawej stronie.

3 Użyj szyi zginanie, aby zapewnić szybki odcinek. Zacznij od obniżenia podbródek do klatki piersiowej i trzyma go tam przez pięć do 10 sekund. Przynieść głowę, resztę na kilka sekund i powtórz.

4 Odchylić głowę do tyłu, aż się patrzy bezpośrednio na suficie lub na niebie. Trzymaj głowę w tej pozycji przez kilka sekund. Zatrzymać, odpocząć przez chwilę i powtórz ćwiczenie.

5 Użyj ramion wzrusza traktować napięcie i ból, które rozciągają się od szyi w kierunku pleców. Unieś ramiona i przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie zrelaksować się je jeszcze raz.

6 Za pomocą akupresury w leczeniu przewlekłego bólu. Naciśnij szyi po obu stronach kręgosłupa i wgłębień, tuż poniżej tylnej części czaszki. To proste ćwiczenie może pomóc złagodzić ból szyi, dyskomfort i bóle głowy.

7 Ćwiczenie szyi w dowolnej chwili, po prostu poruszając głową z boku na bok. Ruch głową może złagodzić napięcie karku, zwłaszcza jeśli pracują w tej samej pozycji przez dłuższy czas. Ta spontaniczna z-momencie ruch może być wykonywany w dowolnym miejscu, nie planowaniu lub preparatu.

Wskazówki

  • Możesz wykonywać ćwiczenia szyi w każdej chwili w ciągu dnia, nawet podczas krótkich przerw w pracy lub podczas oglądania telewizji. Czy je w różnych odstępach czasu w ciągu dnia lub na drugi dzień.
  • Nigdy nie rób ćwiczenia szyi po poważnej kontuzji szyi lub w przypadku pojawienia się ostrego bólu. Zawsze skonsultować się z zawodowych, jeśli masz lub podejrzewasz, poważny problem.
  • Podczas wykonywania odcinków szyi, poruszać głową powoli. Ruchy mogą powodować nagłe zawroty głowy i wyciągnął mięśni.