adcov.com

Jak korzystać z Cane Mobilności

Jak korzystać z Cane Mobilności


Trzciny może być niezbędna pomoc spaceru ludzi, którzy mają problemy utrzymaniem równowagi lub potrzebujesz pomocy w ruchu. Trzcina może pomóc osobom starszym, osoby z ograniczeniami fizycznymi lub tych, którzy po prostu przeszedł operację wrócić do bardziej aktywnego trybu życia znacznie szybciej niż będzie to sam. Korzystanie z trzciny właściwie może pomóc chodzić na własną rękę.

Instrukcje

1 Wybierz odpowiednią laskę dla stanu zdrowia i potrzeb fizycznych. Wybierz między laską pojedynczej końcówki lub jedną z czterech końcówek na dole na dodatkowe wsparcie i stabilność. Wybierz rodzaj uchwytu, który jest koniecznością, wygodne dla Ciebie. Wybierz zakrzywiony uchwyt, jeśli będzie przy użyciu trzciny tylko sporadycznie, a następnie wybierz więcej wyściełany uchwyt, jeśli masz stanów zapalnych stawów w nadgarstki, które wymagają dodatkowego wsparcia. Upewnij się, że laska jest na odpowiedniej wysokości dla Ciebie upewniając góra trzciny osiągnie swój nadgarstek.

2 Nosić buty na gumowej podeszwie, które mają dobrą przyczepność. Upewnij się, że buty pasują właściwie i nie są ani zbyt duże, ani zbyt luźno. Odpowiednie dopasowane buty zapewni Ci dodatkową stabilność podczas korzystania z trzciny.

3 Usuń ścieżka dla pieszych. Upewnij się, że obszar chodzenie w domu jest wolne od zanieczyszczeń, które mogłyby doprowadzić do wyzwolenia lub spaść. Usuń rzut dywany, poduszki i luźne elementy i upewnić się, że zwierzęta nie mają domu w sposób, gdy idziesz z trzciny cukrowej. Jeśli potrzebujesz pomocy, poproś kogoś z rodziny, aby pomóc usunąć te elementy, w tym również na schodach.

4 Trzymaj trzciny prawidłowo. Trzymając trzciny po przeciwnej stronie urazu lub osłabionego. Na przykład, jeśli miał operację na lewej kostce, trzymać laskę na prawej stronie. Użyj laskę do wsparcia masy ciała, jak idziesz. Upewnij się, że słabe nogi spadnie na ziemię w tym samym czasie, co laski tak trzciny a silniejsza strona może wchłonąć wpływu i nacisku w celu zrekompensowania słabszej stronie.

5 Korzystanie z trzciny, aby pomóc w siedzącej i stojącej. Przesunąć część masy z trzciny, siedząc i stojąc. Trzciny należy mieć zawsze pod ręką iw zasięgu ręki.

Wskazówki:

  • Kup sobie prawo rozmiar trzciny do wysokości, aby zapewnić, że będzie to wygodne w użyciu.
  • Nie chodzić daleko z laską, jeśli nie jesteś pewien swojej zdolności do pozostania zrównoważony i bezpieczny.