adcov.com

Jak korzystać z Art Therapy Walki zaburzenia zdrowia psychicznego

Jak korzystać z Art Therapy Walki zaburzenia zdrowia psychicznego


Uniwersytet Northwestern Health Sciences określa arteterapii jako "rodzaj terapii, w której osoba jest zachęcane do wyrażania uczuć poprzez niewerbalne procesie, przy użyciu różnych materiałów do tworzenia sztuki." Terapia sztuką jest nie alternatywną formą terapii i jest administrowany przez zarząd, licencjonowanych terapeutów certyfikowanych.

Sztuka amerykańska Therapy Association stwierdza, że ​​terapia sztuką próbuje zachęcić do zaangażowania się w proces twórczy artystycznego wyrażania siebie ", aby rozwiązać konflikty, rozwijać umiejętności interpersonalne, zmniejszyć stres, zwiększyć poczucie własnej wartości i świadomość siebie i osiągnąć wgląd." Leczenie stanu techniki są także stosowane w połączeniu z zarządzaniem gniewu i mogą być skuteczne do tworzenia samokontroli.

Instrukcje

Jak Korzystać z Art Terapii

1 Znajdź licencjonowanego terapeutę sztuki w Twojej okolicy. Korzystanie sztukę jako samopomocy jest praktyczny i łatwy sposób, aby pomóc sobie, aby zyskać poczucie własnej wartości, rozwijanie samokontroli, stres i lęk, i pielęgnować pozytywne myśli. Jednak, terapia sztuką jest więcej niż to, w to, że wykorzystuje certyfikat terapeuty deska który pracuje razem z wami w pomaga wyrazić siebie i zdobyć wiedzę i świadomość prywatnego poprzez sztukę.

2 Wyraź siebie. Użyj sztuki sesje terapeutyczne, aby wyrazić swoje uczucia, do reprezentowania trudno wyrazić traumę i przywołać wspomnienia z przeszłości, które mogą nigdy nie zostały poruszone, ale trzeba być, takie jak przypadki wykorzystywania dzieci lub aktów przemocy. To może pomóc uporządkować bolesnych emocji i zyskać osobisty wgląd. Może to przyczynić się do złagodzenia cię od niepotrzebnego poczucia winy i uzyskanie perspektywy na Twojej sytuacji jako ofiary.

Wyrażanie myśli o przeszłości-uraz słownie lub o obecne mylące emocji lub sytuacji może być czasem trudne. Terapia sztuką jest sposobem wyrażania się niewerbalnie.

3 Przesuń emocjonalny ton kompozycji w sesjach terapeutycznych, jak iw domu do tych pozytywnych emocji. Przypominając i sortowanie przeszłości uzyskać wgląd jest konieczny dla wielu. Jednak to nie jest dobre, aby mieszkać w przeszłości, przez dłuższy okres czasu. Raz, że uraz jest na tyle do czynienia z, spróbuj skupić się na pozytywnych emocji.

Badanie z Wydziału Psychologii, Boston College, stwierdził, że za pomocą sztuki wyrażania pozytywnych emocji było bardziej skuteczne w krótkim okresie naprawy nastroju niż "odpowietrzanie", używając sztuki do odbytu negatywne emocje. Użyj swojej sztuki do budowania pozytywnych i prognozujące wzorców myślowych.

4 malować i rysować w domu jako element stylu życia. Użyj część swojego wolnego czasu, aby rozwijać swoje umiejętności jako artysta, i cieszyć się malarstwa i rysunku. To dobre lekarstwo na nudę, pomaga budować poczucie własnej wartości, może być źródłem dodatkowego dochodu lub sposobu na stworzenie prezentu.

Jest skuteczny w łagodzeniu stresu i niepokoju. Jeden zestresowany matka poszła do swojego lekarza rodzinnego, który przewidziany sztukę, a nie leki. Kobieta w średnim wieku zaczął malować i nigdy nie przestał. To pomógł jej uporać się z jej lęków, bez potrzeby leków.

Terapia sztuką jest pomocne w leczeniu zaburzeń, takich jak szeroko zróżnicowanych ADHD, choroby afektywnej dwubiegunowej, PTSD, zaburzenia osobowości typu borderline, schizofrenia, zaburzenia jedzenia i OCD, a także w zaburzeniach ze spektrum autyzmu.

Użyj tej skutecznej terapii na swoją korzyść.