adcov.com

Jak korzystać Psychoterapia leczyć OCD

Jak korzystać Psychoterapia leczyć OCD


Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD) dotyka milionów ludzi na całym świecie. Zaburzenia lękowe, OCD powoduje osoba obsesję na pewnych myśli i / lub wykonać przymusowe rytuały. Ktoś cierpi na OCD często czuje się tak, jakby nie mają kontroli nad tych rzeczy. Na szczęście, to możliwe jest stosowanie psychoterapii w leczeniu OCD w wielu przypadkach.

Instrukcje

Użyj Psychoterapia leczyć OCD

1 Znajdź psychologa, który specjalizuje się w psychoterapii poznawczej. Aby zmaksymalizować skuteczność terapii poznawczo musi być wykonane pod nadzorem i kierownictwem wykwalifikowanego specjalistę.

2 Praktyka ignorowanie swoich przymusów. Na przykład, jeśli czujesz potrzebę, aby włączyć światła w łazience na dziesięć razy i off przed opuszczeniem pokoju, spróbuj opuszczeniem pokoju bez tego. Twój terapeuta pomoże Ci to zrobić częściej poprzez pozytywne wzmocnienie i innych metod.

3 Expose się do swoich lęków. Niektóre kompulsji OCD nie obejmują dotykania rzeczy, które widać jako "zanieczyszczone". To może być coś, że ktoś lub coś, co dotknął wygląda brudne. Twój terapeuta może poprosić, aby iść do przodu i dotknąć tych rzeczy mimo swoich kompulsji.

4 Spodziewaj doświadczenie pewien dyskomfort na początku. Ignorowanie swoich przymusów będzie spowodować niepokój i stres na początku. Jak można nadal ćwiczyć, jednak to uczucie powinno przejść.

5 Wiem, że wiele osób szybko reagować na psychoterapii. Jest to spowodowane ciągłym praktyce ignorowania kompulsji. Częściej praktykować coś, tym szybciej stanie się łatwiejsze.

6 Wiedz, że jak stopniowo nauczyć się ignorować przymusów, twoje obsesje prawdopodobnie spowoduje, że mniej stresu. Część wykonywania czynności przymusowe, jako część zespołu natręctw jest złagodzenie objawami lęku obsesji. Kiedy nie czujesz potrzebę do wykonywania przymusów, swoje obsesje prawdopodobnie nie będzie wprowadzić swój umysł tak często.

Wskazówki:

  • Stwierdzono, przez liczne badania naukowe, że połączenie psychoterapii i leków jest najbardziej skutecznym sposobem leczenia OCD.
  • Psychoterapii jest również znany jako leczenie zaburzenia poznawcze i terapii behawioralnej.
  • Musisz być całkowicie oddani coraz lepiej psychoterapia pracować. Pokonanie OCD może być bardzo trudne. Psychoterapia może być skuteczną metodą leczenia w użyciu dla OCD, ale tylko wtedy, gdy działa na nią.
  • Podczas psychoterapii może być bardzo skuteczną metodą leczenia dla wielu osób cierpiących na OCD, to nie działa na wszystkich. Niewielki odsetek osób z OCD nie reagują na dowolny z konwencjonalnych metod leczenia, w tym psychoterapii i lekarstw. Dla tych ludzi, operacja mózgu może być ich jedyną opcją leczenia.
  • Żadna z tych czynności powinny być zakończone bez konsultacji licencjonowanego zawodu medycznego, takie jak psychiatry lub psychologa.