adcov.com

Jak korzystać hamulce ręczne na rollator Walker

Jak korzystać hamulce ręczne na rollator Walker


Ważący jest rodzaj walker czterokołowy z hamulcami. To może mieć siedzibę lub kosz, lub oba, w zależności od modelu. Chodzików mają zazwyczaj blokowania hamulców, które działają podobnie jak hamulce postojowe, utrzymując rollator stabilny, kiedy siedzisz na fotelu. Oddzielny zestaw hamulców ręcznych umieszczony pod uchwytem pozwala spowolnić lub zatrzymać rollator. Procedura korzystania z tych hamulce ręczne jest prawie jak za pomocą hamulce ręczne na rowerze.

Instrukcje

1 Chwyć oba uchwyty.

2 Połóż palce na hamulec ręczny, trzymając dłoń do rękojeści. Jeśli kiedykolwiek jeździł na rowerze w uchwyty, wspominam, jak trzymane dłoń i kciuk wokół kierownicy sięgaj dźwigni hamulcowych z pozostałymi palcami. W zależności od modelu, hamulce Ważący ręka może składać się z dźwigni i pętli.

3 Ściśnij hamulce. Ponownie, pamiętam, co to było jak na rowerze, jeśli jechał jeden - doprowadzić dźwignię lub pętlę w stronę uchwytu.

Wskazówki:

  • Niektóre modele rollator obejmować hamulce ręczne jako część układu hamulca postojowego. Co najmniej jeden model ma się dopchnąć hamulca ręcznego, z dala od uchwytu. Jeśli uważasz, że rollator nie ruszy, sprawdź, czy masz przypadkowo nacisnął hamulec ręczny w dół do pozycji hamulca postojowego. Pociągnij dźwignię hamulca lub pętlę aż do zwolnienia hamulca postojowego w tych modelach.
  • Port Transport drogowy narzędzia Firma ostrzega, że ​​jeśli nadal porusza się, gdy Ważący korzystania z hamulca ręcznego, musi mieć hamulce rozliczone lub ustalone przed użyciem rollator. Weź rollator do jedynego autoryzowanego warsztatu.