adcov.com

Jak korzystać dożylna Fluid Cieplej

Jak korzystać dożylna Fluid Cieplej


Dożylne cieplej płyn może podnieść temperaturę ciała, w ciężkich przypadkach hipotermii. Z urządzeń przenośnych, roztwór soli jest pompowana do ciała z cieplej. Jak krąży, temperatura ciała szybko rośnie.

Instrukcje

Użyj dożylne płynów Cieplej podnosić temperaturę ciała

1 Zadzwoń do lekarza lub pomocy medycznej w nagłych wypadkach, jeśli ktoś z Twojej strony jest w ciężkim stanie hipotermii. Lekarz jest osobą najbardziej uprawniony do korzystania z dożylnym Cieplej płynu.

2 Użyj płynu dożylnego cieplej w dziedzinie tylko, jeśli masz odpowiednie szkolenie. Trzeba będzie wstawić IV i pompować krew lub sól fizjologiczną do ciała, aby go ogrzać. Bez odpowiedniego szkolenia, może zranić ofiarę.

3 Przeczytaj wskazówki dla jednostki, która będzie używana. Każdy płyn dożylny cieplej działa inaczej, a niektóre wymagają dodatkowych maszyn i narzędzi do pracy. Wiedzą, jak korzystać z urządzenia, zanim głowę do warunków, które mogą wywoływać hipotermii.

4 Upewnij się, że masz prawidłowe zasilanie. Większość przenośne podgrzewacze płynów dożylnych działają na 12 V, co jest wspólne dla pojazdów i przenośnych baterii.

5 płyny ciepła pomiędzy 104 i 108 ° F do leczenia pacjenta hipotermii. Płyn nie powinien być chłodniej niż podstawowej temperatury ciała pacjenta.

6 Należy uważać, wkładając IV. W niektórych hipotermią ofiar, naczynia krwionośne mogą się zwężone, przez co trudno jest znaleźć żyłę. Ludzie z hipotermii może także thrash wokół lub walka, co utrudnia utrzymanie IV w miejscu

7 Administruj ogrzewa dekstrozy w wodzie lub soli fizjologicznej. Ponieważ większość ofiar Hipotermiczne są odwodnione, podawanie 300 do 500 CCS dekstrozy w wodzie lub soli fizjologicznej się szybko, a następnie 75 do 100 ml na godzinę.

Wskazówki

  • Podgrzewacze płynów dożylnych są stosowane w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia hipotermii spowodowane przez podawanie płynów podczas zabiegu chirurgicznego lub długi pobyt w szpitalu.
  • Ponieważ podgrzewania płynów dożylnych są często niepraktyczne do użytku w dziedzinie, bardziej praktyczne RES-Q-AIR układ złożony z nawilżaniem tlenem mogą być stosowane do pompowania ciepłego powietrza do płuc.
  • W szpitalu, krew ogrzewa się dożylnie przez usunięcie jej z organizmu, podgrzewanie i pompowanie go. To oczywiście niepraktyczne do użytku w dziedzinie.
  • Dożylne cieplejsze płynu powinien być stosowany w połączeniu z innymi sposobami do ogrzania ofiarą hipotermii.
  • Nigdy nie podawać zimnych płynów IV do ofiary hipotermii.