adcov.com

Jak korzystać Automatyczne mankiet ciśnieniomierza

Jak korzystać Automatyczne mankiet ciśnieniomierza


Kiedyś było tak, że jedynym sposobem, aby dokonać pomiaru ciśnienia krwi z stetoskop i mankiet. Dziś jednak mamy automaty ciśnienia krwi, że praktycznie każdy może działać.

Instrukcje

1 Rozpakuj mankiet. Umieszczać znaku na mankiet na tętnicy ramiennej. Tętnicy ramiennej znajduje się w zakolu łokcia bieżącą linię prostą do małego palca. Na ciśnienie krwi mankiet jest "zakres" oznakowanie, aby pomóc dostać rękę w odpowiednim miejscu. Mankiet mocno dokręcić, ale nie tak mocno, jak odciąć krążenie.

2 Kliknij przycisk "Start". Maszyna zacznie pompować mankiet. Gdy mankiet osiągnie pewien punkt zacznie tracić powietrze, czytanie ciśnienie jak to jest. Kiedy całkowicie opada będzie czytanie lub komunikat o błędzie. Jeśli wystąpi błąd, należy ponownie przeprowadzić procedurę, ale zrobić mankiet mocniej.

3 Spójrz na czytaniu. Górna liczba jest nazywana liczba skurczowe i powinny być pod 140. Im niższa liczba jest rozkurczowe i powinny być pod 90. Jeśli numery są na nie panikuj. Ponownie podejmuje się ciśnienie. Niektórzy ludzie po prostu się denerwuję. Jeżeli ciśnienie jest tylko nieco ponad, że zazwyczaj nie jest powód, aby cokolwiek zrobić. Z pewnością, jeśli rozkurczowe jest to 120 lub 130 to sensu iść na pogotowie.

4 Należy pamiętać objawów. Jeśli masz zawroty głowy lub kołatanie lub pocenie się lub po prostu czuje się "złe", które mówi więcej o swoim stanie niż liczby.

5 Użyj automatycznego mankiet ciśnieniomierza do ewidencji odczytów. Czy w związku z tym zmian w diecie i aktywności fizycznej, aby zobaczyć, jak one działają w miarę daje dobre odczyty ciśnienia krwi.

Wskazówki

  • W razie potrzeby wyregulować naprężenie mankietu.
  • Trzymaj rękę zrelaksowany i nadal.
  • Zmierz numery z objawami.
  • Jeśli ciśnienie krwi jest bardzo wysoki lub masz poważne objawy uzyskać natychmiastową pomoc.
  • Nigdy nie samoleczenia.