adcov.com

Jak konwertować Lantus z insuliną NPH insuliny

Jak konwertować Lantus z insuliną NPH insuliny


NPH i Lantus są zarówno insuliny długo działające, ale to nie znaczy, że są wymienne. NPH ma początek od dwóch do czterech godzin, szczyt po sześciu do siedmiu godzin i trwa do 20 godzin. Lantus, z drugiej strony, ma początek w dwie godziny, a następnie w dalszym ciągu na tej samej wysokości (bez peak) przez okres do 24 godzin. Większość ludzi na NPH wymagają dwa zastrzyki dziennie, podczas gdy użytkownicy Lantus zazwyczaj potrzebują tylko jeden zastrzyk dziennie (nie licząc zastrzyków drugiej, krótszej działającej insuliny mogą potrzebować). Mimo to, ze starannym nadzorem możliwa jest konwersja do Lantus z insuliną NPH, lub odwrotnie.

Instrukcje

1 Gdy początkowo konwertować do NPH, musisz ustalić, jak długo trzeba czekać na to, aby rozpocząć pracę, szczyt, i mijać dla danego organizmu. Zacznij od jednego dziennego wprowadzenie tej samej liczby jednostek insuliny NPH dawki Lantus jak twój.

2 Regularnie kontrolować poziom cukru we krwi. Jeśli odczyty cukru we krwi pozostaje stabilny po 24 godzinach, być może trzeba tylko jedno wstrzyknięcie NPH dziennie. Jednakże, jeśli stężenie cukru we krwi zaczyna rosną 12-20 godzin po pierwszej iniekcji, może być konieczne wstrzyknięcie NPH dwa razy dziennie.

3. Jeśli okaże się, trzeba dwa codzienne zastrzyki insuliny NPH, pomnożyć swój oryginalny Lantus dawkę przez 0,8, a następnie podzielić na pół. Jest to, jak wiele jednostek NPH należy podjąć co 12 godzin. Kontynuować badania regularnie w celu ustalenia, czy dawka wymaga dalszego dopracowania.

Wskazówki:

  • Częste odczyty cukru we krwi w ciągu tygodnia po konwersji pomoże ustalić, czy dawka jest konwertowane prawidłowo obliczenia naprzeciw Państwa potrzebom, lub jeśli wymaga zwiększania / zmniejszania.
  • Nie próbuj przełączyć insuliny bez konsultacji z wychowawca cukrzycy lub z lekarzem. Różni ludzie różnie reagują na NPH i Lantus; może niespodziewanie znaleźć się w obliczu poważnych ciąg wysokich lub niskich odczytów cukru we krwi. Lekarz może pomóc dokonać niezbędnych korekt.