adcov.com

Jak kontrolować swoje przekąski

Jak kontrolować swoje przekąski


Parcie na przekąskę uderza diecie i nie-diecie podobnie, ale dla każdego, kto ogląda jego wagę, że pragnienie może sprawiać kłopot. Bardziej satysfakcjonujące porcja-posiłki, przekąski, kontrolowany i ograniczony dostęp do drugiego porcje przekąsek utrzymuje wagę w ryzach. Kontrolowanie podjadania niekoniecznie oznacza wyeliminowanie przekąski; Planowane przekąski może rzeczywiście pomóc w utracie wagi, zgodnie z Mayo Clinic.

Instrukcje

Zachowanie oceny Przekąski

1 Określ, kiedy i dlaczego podjadanie występuje bez żadnych innych zmian w diecie na początku. Zrozumieć, co powoduje chęć przekąskę. Typowe zachowania wyzwalające lub emocje to nudy, oglądanie telewizji, stres, zwyczaj i głodu.

2 Rejestr typu przekąski wraz z uczuciem lub zachowania, które poprzedzały chęć jedzenia. Badanie opublikowane w sierpniu 2008 problem z American Journal of Preventive Medicine odkryli, że po prostu prowadzenie dziennika żywności poprawiły utrata masy ciała na diecie "w czasie, więc krok ten sam może pomóc ograniczyć nieświadome zachowania przekąski wystarczająco dużo, by coś zmienić.

3 Pomiar przekąski na skalę żywności bez próbuje zmniejszyć ilość zużywanej. Typowe Wiedząc, ile zwykle porcja przekąski to pomoże ustalić podstawę dla zmniejszenia wielkości porcji, kiedy jest czas do zmiany zachowań podjadanie.

4 Użyj licznik kalorii, albo w formie książkowej lub w formie elektronicznej, aby określić liczbę kalorii, które typowy dzień na podjadanie zawiera. Jak z ważenia typowych porcji, liczenia kalorii, bez próby ich zmniejszenia wyznacza użyteczną podstawę dla zrozumienia, jak zmienić przekąski.

Zachowanie kontroli Przekąski

5 Przeczytaj dziennik żywności i zauważ ile razy podjadanie wystąpił z prawdziwej głodu. Jeśli stało się to często, zwiększyć objętość posiłków z żywności nieporęczne, niskokalorycznych, takich jak warzywa i owoce. Eliminując między-posiłku głód poprzez zwiększenie wielkości posiłku spowoduje bardziej kontrolowany przekąski.

6 Opracowanie innych zachowań radzenia sobie z nudą. Jeśli dziennik zawierał wiele wystąpień przekąski związane nudy-, spróbuj przejść na spacer, sprzątanie domu lub oddając się ulubionym hobby, gdy chęć przekąskę od strajków nudy.

7 Sprawdź, gęste kalorii przekąski mniej łatwo dostępne lub uniknięcia wprowadzenia ich do domu w ogóle. Chipsy w sklepie spożywczym są mniej pokus na przekąskę niż chipsy ziemniaczane w szafce kuchennej.

8 Zważyć jedną porcję przekąski na skalę żywności i umieścić na talerzu przed jedzeniem zamiast spożywania żywności bezpośrednio z opakowania. Zawiń resztę żywności w opakowania i ustawić go z oczu. Jest to łatwiejsze do przejadania żywności z większych pakietów niż zrobić dwie wycieczki do kuchni napełnić talerz z przekąskami.

9 Sprawdź, kaloryczne przekąski niższym łatwo sięgnąć i konsumować. Mając łatwy dostęp do owoców i surowych warzyw sprawia, że ​​te produkty bardziej atrakcyjne wyborów przekąskę i pomaga kontrolować chęć na przekąskę mniej zdrowe żywności.

Wskazówki

  • Podjadanie sam automatycznie nie przyczyni się do zwiększenie masy ciała, chociaż wybór przekąskę pewno można; kontrolowane podjadanie może pracować na diecie, a nie przeciwko niej.
  • Zorganizować przekąski atrakcyjnie na talerzu, aby uczynić je bardziej atrakcyjne do jedzenia; mniejsza ilość będzie czuć się bardziej satysfakcjonujące.
  • Używaj mniejszych talerzy do przekąsek, aby porcje wydają się większe i bardziej satysfakcjonujące.
  • Płyny mają kalorii zbyt; podczas gdy filiżanka słodki kawy nie ochotę na przekąskę, organizm traktuje je jako jeden, więc unikać picia zbyt wiele kalorii.