adcov.com

Jak kontrolować HPV

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest chorobą przenoszoną drogą płciową. Według Centrum Kontroli Chorób (CDC), HPV jest uważany za najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową, z ponad 40 rodzajów wpływających zarówno mężczyźni i kobiety. Większość osób z HPV nie wykazują objawów lub cierpią z powodu problemów zdrowotnych, a CDC twierdzi, że 90% przypadków rozwiązać w sposób naturalny w ciągu dwóch lat. Innym typem HPV powoduje brodawki narządów płciowych i raka szyjki macicy i innych rzadkich nowotworów występuje w pochwie i sromu u kobiet i penisa u mężczyzn. HPV jest przenoszony z narządów kontakcie i może przejść na dziecko podczas porodu. Nie ma testu do diagnozowania lub leczenia choroby, ale istnieje kilka sposobów, aby kontrolować HPV.

Instrukcje

Procedura

1 Skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać dwie szczepionki (schemat 3 dawki), stosowane w celu ochrony kobiet i mężczyzn. Zaleca się, że dziewczyny lat 11 do 12 lat (9 lat), w niektórych przypadkach uzyskać szczepienia. To działa najlepiej przed pierwszym kontaktem seksualnym.

2 Pobierz szczepionek jeśli dziewczyna lub kobieta wiek 13 do 26 lat i nigdy nie otrzymała szczepionki lub jeśli rozpoczął schematu, ale nie dostać trzy dawki.

3 Pobierz szczepionkę jeśli mężczyzna od wieku 9 i 26 lat w celu ochrony przed brodawkami płciowymi.

4 używać prezerwatyw podczas i na wszystkich kontaktów seksualnych, aby obniżyć ryzyko zarażenia HPV. Prezerwatywy mogą chronić przed rakiem szyjki macicy oraz brodawek narządów płciowych.

5 Bądź wierny do jednego partnera seksualnego, lub wybrać kogoś, kto nie ma żadnych lub kilka stosunków seksualnych w jego przeszłości, i będzie znacznie zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusem HPV.

6 Abstynencja (żaden stosunek seksualny) jest jedynym pewnym sposobem, aby uniknąć choroby.

Wskazówki

  • Wszystkie trzy dawki należy, przy czym wszystkie dawki muszą być tej samej sieci, aby być skuteczne.
  • Tylko jeden rodzaj szczepionki jest dostępny dla chłopców i mężczyzn; są dostępne dla kobiet i dziewcząt, dwa rodzaje.
  • Stosowanie prezerwatyw nie gwarantuje pełnej ochrony, ponieważ HPV może mieć wpływ na inne obszary nie objęte prezerwatywy.