adcov.com

Jak kontrolować ciśnienie krwi bez lekarstw

Osoba ma wysokie ciśnienie krwi, gdy jego odczyty przekracza 120/80. Objawy wysokiego ciśnienia krwi obejmują: ból głowy, zawroty głowy, nudności i niewyraźne widzenie. Należy zauważyć, że ludzie często mają żadnych objawów z wysokim ciśnieniem krwi. Jest to często określane jako "cichego zabójcy" z tego powodu. Istnieją leki, które skutecznie kontrolować wysokie ciśnienie krwi. Dla osób, które chcą podjąć bardziej holistyczne i naturalne podejście, następujące wskazówki dostarczy informacji na temat jak kontrolować wysokie ciśnienie krwi bez leków.

Instrukcje

1 Postępuj zgodnie z dietą zdrowego serca. DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) prace diety bardzo dobrze do kontroli nadciśnienia tętniczego. Ta dieta łączy o niskiej zawartości tłuszczu, całe ziarno i nisko słodzone pokarmy w konfiguracji zbalansowanej. To sprawia, że ​​można spożywać odpowiednie ilości potasu, magnezu i innych niezbędnych składników odżywczych, które pomagają utrzymać dobre ciśnienie krwi. Link do tej diety jest w sekcji Zasoby.

2 Ćwicz regularnie, aby obniżyć ciśnienie krwi. Wykonując sprawia, że ​​serce silniejsze. A gdy serce jest silniejsze, nie musi tak intensywnie działać. Skutkuje to mniejszą siłą nacisku na tętnice i obniżenia ciśnienia krwi. To może trwać do 3 miesięcy, aby zobaczyć pełne korzyści z ćwiczeń na ciśnienie krwi, a skutki będą trwać tylko jeśli trzymać się wykonywania rutynowych.

3 Zmniejszenie stresu i ćwiczyć relaks. Stres nie jest oficjalnie związany z wysokim ciśnieniem krwi, ale zmniejszenie to ma korzyści zdrowotne, które obejmują obniżenie ciśnienia krwi.

4 wyeliminować złe nawyki. Przestać palić i pić tylko z umiarem. Palenie powoduje zwężenie tętnic, co z kolei prowadzi do zmniejszenia przepływu krwi, wysokim ciśnieniem krwi. To stawia ludzi na większe ryzyko chorób serca, udaru mózgu i zawału serca. Nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi do przyrostu masy ciała, co wpływa na ciśnienie krwi. Zmniejszenie poziomu alkoholu okazał się obniżyć ciśnienie krwi odczytów.

5 Postaw siebie i swoje zdrowie pierwszy. Kontrolować wysokie ciśnienie krwi, trzeba dbać o siebie. Właściwa dieta, ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie stresu i eliminowanie złych nawyków spowoduje niższe odczyty ciśnienia krwi, ale trzeba się do nich ciągły. Zarządzanie czasem jest niezbędne do dobrego zdrowia. Zaplanuj swój dzień, aby to ćwiczenie, przygotowywać posiłki z wyprzedzeniem, i pozwalają na pewną ilość czasu każdego dnia na "ja" czas. Jeśli te kroki, pojawi się niższe odczyty ciśnienia krwi.

Wskazówki

  • Diety, które mają niską zawartość cukru zmniejszy trójglicerydów oraz ciśnienia krwi.
  • Skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety lub ćwiczeń programu.