adcov.com

Jak komunikować się z kimś z chorobą dwubiegunową

Choroba afektywna dwubiegunowa jest zaburzeniem nastroju, które mogą mieć wpływ na zdolność osoby do ukończenia codziennych zadań. To powoduje wahania nastroju i często niezwykłe oznacza, że ​​ktoś jest albo bardzo się lub bardzo w dół. Jeśli masz kogoś w swoim życiu z chorobą afektywną dwubiegunową, musisz być w stanie komunikować się z nimi skutecznie i nadal im pokazać, że są one o nas dbał. Jest wiele porady dla opiekunów i bliskich osób żyjących z chorobą dwubiegunową.

Instrukcje

Pozwalając im wiedzieć, że są kochane

1 ważny krok w komunikowaniu się z kimś, kto ma dwubiegunowe to niech wie, że są kochane. Ale po pierwsze, upewnij się, że twój ukochany jest coraz leczenia. Zapytaj ich, czy chcieliby, aby z nimi do lekarza, lub poprosić ich, jak się czują ich leczenie działa. Przede wszystkim, należy zachęcać temat ich leczenia. Powiedz im, jak bardzo ci na nich zależy.

2 Jednym z najważniejszych sposobów komunikowania się z ukochaną osobą nie wiąże się rozmawiać w ogóle. Słuchając ich myśli i uczucia mogą ogromna różnica. To słuchanie muszą być dokonane bez wyroku. Spędzać czas z nimi, aby mogli czuć się komfortowo rozmawiając o swoich uczuciach.

3 Llistening uczucia ukochanej osoby może być dużym obciążeniem. Chociaż dobrze jest nie być emocjonalnie dla nich, nie możesz znieść tego zadania samodzielnie. Mimo że powinni wiedzieć, że mogą porozmawiać, powinny one być również mówić do profesjonalisty.

4 Ponieważ duża część do czynienia z kimś, kto ma chorobę dwubiegunową słucha, trzeba wiedzieć, objawy i leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej. Znajdź dobrą książkę znanego lekarza i przeczytać. Napisz swoje pytania jak iść, jak wyzwalacze, które uznają działające w ukochanej. Wszystko to będzie przejść długą drogę, pomagając zrozumieć i komunikować się z kimś, kto ma chorobę dwubiegunową.

5 Podczas gdy twój ukochany jest uzyskiwanie wsparcia ze strony obu terapii grupowej lub psychologa, nie zapomnij, aby uzyskać pomoc dla siebie. Przejdź do trybu online i dołącz forum dyskusyjne dla bliskich osób z chorobą dwubiegunową. Zadawaj pytania i odpowiedzi na innych. Jeśli wolisz wsparcie w osobie, skontaktuj się z lokalnym szpitalu, kościoła lub zdrowia psychicznego organizacji. Mogą mieć grup wsparcia, które spełniają regularnie dla bliskich tych z chorobą dwubiegunową.

Wskazówki:

  • Wiem, wyzwalacze z chorobą dwubiegunową
  • Współczucie
  • Słuchać
  • Jeśli podejrzewasz, że twój ukochany lub ktoś kogo znasz z chorobą dwubiegunową jest samobójcza, natychmiast uzyskać profesjonalną pomoc.