adcov.com

Jak Komary Hunt?

Jak Komary Hunt?


Istnieje ponad 150 różnych rodzajów komarów w Stanach Zjednoczonych, a owad znajduje się we wszystkich 50 stanach. Komary są w stanie rozmnażać się w niemal każdej małej powierzchni stojącej wody. Komary mogą przenosić licznych chorób u ludzi, w tym malarii, wirusa zachodniego Nilu, żółtą febrę i kilka odmian zapalenia mózgu. Tylko kobiety gryzą, ponieważ potrzebują krwi do zapłodnienia jaja. Ich zdolność do znalezienia i cele ataku jest dość skuteczny.

Zapach

Ludzie wdychają tlen i wydala dwutlenek węgla z każdym oddechem. Dwutlenek węgla występuje naturalnie w powietrzu, ale komara umieszczono czujniki na swojej anteny i jest w stanie wykryć wyższego stężenia gazu. Komar początkowo korzysta zapach tego dwutlenku węgla, aby znaleźć potencjalnego celu. Wynika z tego, że strumień CO2 wobec gospodarza. Zapach ciała, perfumy, detergenty, dezodoranty i inne zapachy mogą zwiększać lub zmniejszać atrakcyjność.

Ciepło i Sight

Komary wykrywa ciepła potencjalnego przyjmującego. Ćwiczenia i wzrost pot ciepło ciała, przyciągając więcej komarów. Ciemne ubrania mają tendencję do zatrzymywania ciepła, a tym samym cel bardziej atrakcyjne dla komarów. Lżejsze kolorowe ubrania są mniej atrakcyjne. Komary też są w stanie wizualnie domu na tarczy z około 30 metrów.

Sondowania

Po wylądowaniu kobieta znajdzie dobre miejsce do gryzienia badając ciepło i chemikalia na skórze celu. Będzie on także wprowadzić część jej trąba do skóry w celu zlokalizowania naczyń krwionośnych. Po jego znalezieniu, komar wprowadza ślinę do rany. Ślina numbs obszar, zapobiegając w ten sposób wiele z czując kęs. Zawiera ona również jako antykoagulant, który utrzymuje krzepnięcie krwi w ranie.

Karmienie

Komara, po znalezieniu krwi, zaczyna ssać go z trąba za pomocą pomp w ustach. W tym samym czasie owad kontynuuje wtryskiwania antykoagulant w dół rurę wewnętrzną nosa. Wstrzykuje również środkiem rozszerzającym naczynia do rany w celu zwiększenia przepływu krwi. Komar jest w stanie robić to wszystko jednocześnie, ze względu na złożoną strukturę trąba. Ślina zawiera patogenów chorób i ten sposób są przekazywane do celu.