adcov.com

Jak Klip paznokcie więc nie dostaniesz wrastające paznokcie

Jak Klip paznokcie więc nie dostaniesz wrastające paznokcie


Wrastające paznokcie są dość powszechne i leczyć stan zdrowia, co dzieje się, kiedy krawędź rośnie do otaczającej skóry. Górne dwie przyczyny są sobie buty, które nie pasują i niewłaściwe przycinanie paznokci, według National Library of Medicine w USA Medline Plus. Możesz leczyć wrośnięty paznokieć w domu z odpowiednim oczyszczeniu, kąpieli w ciepłej wodzie i delikatnie masując. Najpoważniejsze wrastające paznokcie powinny być traktowane przez lekarza i najgorszych przypadkach mogą wymagać operacji, zgodnie z American Academy of Surgeons ortopedyczne. Aby zapobiec wrastaniu paznokci, należy przycinać paznokcie prawidłowo.

Instrukcje

1 Przygotuj swoje paznokcie i maszynki do przycinania przez czyszczenie ciepłą wodą z mydłem. Do trudniejszych gwoździ, moczyć nogi w ciepłej wodzie na kilka minut przed przycinanie paznokci.

2 Począwszy od zewnętrznej krawędzi, przyjemny Clippers między paznokci i skóry powyżej - gdzie spotykają się skóry i paznokci.

3 Przycinanie każdy gwóźdź prosto przez góry. Zachować szczególną ostrożność w rogach każdego paznokcia, zwłaszcza na duży palec u nogi - gdzie mogą być potrzebne kilka Nożyce do przycinania cały paznokieć - tak aby paznokcie nie zwężają się na krawędziach. Start z małego palca, który ma najmniejszą paznokci i pracować w kierunku większych palcach, które mogą mieć trudniejsze paznokcie.

4 Uważaj, aby nie przyciąć paznokci zbyt krótko. Paznokieć powinien być nie krótszy niż krawędzi swojego palca.

5 Po obcięciu paznokci, spróbuj utrzymać stopy suche i czyste. To pomaga zapobiec zakażeniu, jeśli ma stać się wrośnięty paznokieć.

Wskazówki

  • Jeśli przyciąć paznokieć zbyt krótki lub podejrzenia wrośnięty paznokieć, moczyć stopy w ciepłej wodzie z mydłem kilka razy dziennie. Utrzymać stopy suche przez resztę czasu, i nosić wygodne buty. Weź ibuprofen lub paracetamol czy paznokieć powoduje dyskomfort.
  • Osoby z cukrzycą powinny mieć rutynowe sprawdzanie stanu stóp i paznokci z lekarzem.
  • Objawy ciężkich paznokci wrastających obejmują nadmierne obrzęk, ból, zaczerwienienie i absolutorium.