adcov.com

Jak jest wymiana Małoinwazyjna Serce Zawór Sporządzono?

Definiowanie Wymiana zaworu serca Małoinwazyjnej

Przez około 40 lat, otwarta operacja serca opierała się na dużym, 6 do 8 cm długości nacięcie wzdłuż środka mostka. Ta tradycyjna metoda pozwoliła chirurgowi łatwy dostęp do wszystkich części serca, ale oznaczało to także pacjent doświadczać utraty krwi, uraz, a czas spędzony na rekonwalescencji. Minimalnie inwazyjna operacja serca wykorzystuje znacznie mniejszą nacięcie, zwykle trzy do czterech cali. Tak więc, nie tylko są utrata krwi, uraz i odzyskiwania czasu zmniejszona, ale ryzyko zakażenia jest również spadła, a zapotrzebowanie na klatce piersiowej otworzyć i rozsunąć jest wyeliminowane.

Zastąpienie złej zawór z nowym można przeprowadzić za pomocą technik minimalnie inwazyjnych. Jednak nie każdy jest kandydatem do tego typu zabiegu. Ci, którzy mają poważne uszkodzenie zaworu, którzy potrzebują więcej niż jeden zawór wymienić, którzy zatkane tętnice, lub którzy są otyli są zdyskwalifikowani do tej procedury i muszą zdecydować się na tradycyjne, otwarte podejście serca.

Nacięcia

Istnieją trzy typy nacięcia, które mogą być wykonane w czasie minimalnie inwazyjnej wymiany zastawki serca. Pierwszy typ jest częściowo górna sternotomię. Jest to mniejsza wersja tradycyjnej operacji na otwartym sercu. Chirurg otwiera tylko górną część mostka i jest w stanie uzyskać dostęp do zastawki aortalnej. Częściowe, górna sternotomia jest dostępna dla większości pacjentów, którzy potrzebują jedynie pojedyncze wymiany zastawki aortalnej i oferuje korzyści z mniejszą utratą krwi i zmniejszenie konieczności transfuzji, szybsze gojenie i krótszy pobyt w szpitalu.

Drugi typ minimalnie inwazyjnej nacięcia jest określana jako mała prawym torakotomię. W tym podejściu, operacja jest wykonywana pomiędzy żebrami na górnej, po prawej stronie piersi. Również ta umożliwia dostęp do aorty wstępującej, a zatem jest rozwiązaniem dla wymiany zastawki aortalnej. Oprócz korzyści wynikających z częściowego sternotomii, ten typ nacięcia może również zmniejszyć czas spędzony na respiratorze. To nacięcie nie jest zalecany dla tych, którzy są ciężkie, zestaw lub mięśni.

Trzecia technika minimalnie inwazyjna domaga trzy małe nacięcia, mniej niż dwa cale każdy, na pacjenta prawej stronie. Nacięcia są technicznie dalej portów, ponieważ dostarczają one wejście do ciała w robota wspomaganego chirurgii serca. Dwa z tych otworów są wykorzystywane przez ramiona robotów, które instrumentów chirurgicznych z nimi związane. Aparat znajduje się poprzez trzeci port.

Niezależnie od rodzaju nacięcia lub minimalnie inwazyjną techniką stosowaną przy wymianie zastawki, pacjent powinien nadal oczekiwać, że biorąc pod uwagę zarówno znieczulenia miejscowego lub ogólnego, ponieważ cewnik i umieszczone na respiratorze. Urządzenie serca i płuc będzie również wykorzystywane do prowadzenia krwi bogatej w tlen przepływającej przez organizm.

Robota Assisted wymiany zastawki sercowej

W dniu 2 listopada 2009 roku ogłoszono, że wymiana zastawki serca pierwszy w historii robota wspiera został osiągnięty (patrz drugi zasób). Ten przełom był możliwy dzięki rozwojowi wysoce elastyczny, zawór, bezstentowej ATS biologicznych zastawek aorty 3f. Ze względu na swoją elastyczność, zawór można fałdować i wprowadzać przez jeden z małych dwucalowy nacięcia, które są wykonane za pomocą techniki minimalnie inwazyjną. Przed wynalezieniem tego specjalny zawór, pomocy robota była zatrudniona tylko podczas naprawy zaworu, a nie wymiany. Teraz, dzięki wykorzystaniu czujników ruchu na zrobotyzowanych ramionach oraz panel sterowania chirurg jest zdolny do precyzyjnego wykonania operacji przy najmniejszym manipulacji rąk.